Son Dakika Haberleri: Aile boyu hırsızlık! Kızı ve damadı oyaladı, anne yüzüğü çaldı

Aile boyu hırsızlık! Kızı ve damadı oyaladı, anne yüzüğü çaldı

26 gün önce

Adana'da kızı ve damadı ile girdikleri kuyumcuda yüzük çalan kadın güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Adana'da kuyumcuda yüzüklere bakan anne Sevil A., kızı Kibar K. ve resmi nikahı olmadan evlendiği damadı Şeyhmus G. hırsızlık yaparken güvenlik kamerasına yakandı. Saniye saniye kameralara yansıyan görüntülerde kızı ve damadı kuyumcuyu oyalarken yaşlı kadının yüzüğü çantasına attığı görüldü.

Edinilen bilgiye göre olay, Sarıçam ilçesi Şahintepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Sevil A. (51), kızı Kibar K. (19) ve resmi nikahı olmadan evlendiği damadı Şeyhmus G. (26) kuyumcuya geldi.

BİN 500 LİRALIK YÜZÜK ÇALDILAR

İş yeri sahibine altın almak istediklerini söyleyen Sevil A. vitrindeki yüzüklere bakmak istedi. Bu sırada Kibar A. ve dini nikahlı kocası Şeyhmus G. kuyumcuyu oyaladı. Sevil A. da tablada bulunan iki yüzüğü aldı. Bin 500 lira değerindeki yüzüklerden birini parmağına takıyor gibi yapıp vitrinin alt tarafındaki çantaya koyup çaldı. Diğer yüzüğü ise beğenmediğini söyleyerek bıraktı. Daha sonra şüpheliler alışveriş yapmadan iş yerinden ayrıldı.

ŞÜPHELİLER KISA SÜREDE YAKALANDI

Yüzüklerden biri eksik çıkınca güvenlik kamerası görüntüsünden soyulduğunu fark eden iş yeri sahibi polisi aradı. Kuyumcuya gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin kaçtığı otomobilin plakasından adreslerine ulaştı. Kısa sürede yakalanan şüphelilerden Sevil A. paraya ihtiyacı olduğunu, çaldığı yüzüğü kısa sürede sattığını söyledi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Aile boyu hırsızlık! Kızı ve damadı oyaladı, anne yüzüğü çaldı
Haber Yayın Tarihi: 18.09.2019 10:13 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Recep Sert, eşiyle birlikte cezaevini boyladı
Genç kız, metrobüste kendisini taciz eden şüpheliyi çığlık atarak yakalattı Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu üniversitenin varlıklarına tedbir konuldu