KKTC Başbakanı Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'i kabul etti - Son Dakika

KKTC Başbakanı Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'i kabul etti

30.01.2023 22:44
KKTC Başbakanı Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'i kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü.

Başbakan Üstel, Bakan Bilgin'i KKTC Başbakanlığında kabul etti.

Burada yaptığı konuşmada Üstel, Türkiye Cumhuriyeti'nden bakanların, KKTC'deki bakanlarla istişare ederek ülkede yeniliklere birlikte imza atmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Üstel, Türkiye'ye yaptığı son ziyaretinde özellikle sosyal sigorta kurumlarının KKTC'deki kurumlarla nasıl entegre olabileceği ve KKTC'de yaşayan insanların Türkiye Cumhuriyeti'ndeki sağlık hizmetlerinden nasıl istifade edebilecekleri konularını masaya yatırdıklarını belirterek "Anavatan'da konuştuklarımızın burada uygulamaya geçmesinden dolayı mutluyuz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de KKTC'li mevkidaşı ile bugün imzaladıkları protokolle bakanlıkları arasında yapabilecekleri işbirliğinin kapsamını belirlediklerini söyledi.

Bilgin, imzaladıkları protokolün içerisinde özellikle sosyal güvenlik ve sağlık sigortası sistemlerinin KKTC'de yaygınlaştırılması ve hizmetin sürdürülmesi açısından iki ülke vatandaşları arasında ayrımın ortadan kalkmasını amaçlayan bir düzenleme bulunduğunu aktardı.

Bakan Bilgin, Türkiye'deki İŞKUR ile KKTC'deki İŞBUL arasında emek transferi dahil olmak üzere bütün çalışma sistemini ele alan kapsamlı bir çalışmanın yapılacağını anlattı.

Türkiye ile KKTC arasında çalışma hayatına ilişkin birçok işbirliği konusunun bulunduğuna dikkat çeken Bilgin, imzaladıkları protokolün iki ülke için hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye'den Kıbrıs'a 2 bin adet 'avcı böcek' yollandı Türkiye'den Kıbrıs'a 2 bin adet 'avcı böcek' yollandı

Son Dakika Güncel KKTC Başbakanı Üstel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'i kabul etti - Son Dakika


Advertisement