Son Dakika Haberleri: Klibinde Ateşli Muz Yiyen Mısırlı Şarkıcıya 2 Yıl Hapis

Klibinde Ateşli Muz Yiyen Mısırlı Şarkıcıya 2 Yıl Hapis

11 ay önce

Klibinde 'ateşli biçimde' muz yediği gerekçesiyle yargılanan 25 yaşındaki Shaimaa Ahmed isimli şarkıcı, "ahlaksızlık ve açık saçık bir film yayınlamak" suçundan 2 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Mısır'da bir mahkeme, müzik klibinde iç çamaşırı ile 'ateşli biçimde' muz yiyen Shaimaa Ahmed isimli şarkıcıyı 2 yıl hapisle cezalandırdı.

TARTIŞMALAR SONRASI TUTUKLANMIŞTI

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, 25 yaşındaki Shaimaa Ahmed isimli şarkıcı, geçen ay videonun yayını sonrası yaşanan tartışmalar üzerine tutuklandı.

"AHLAKSIZLIK" SUÇUNDAN MAHKUM EDİLDİ

Ülke medyasında yer alan haberlere göre, Shyma sahne ismiyle bilinen kadın, Salı günü çıkarıldığı mahkeme tarafından "ahlaksızlık ve açık saçık bir film yayınlamak" suçundan mahkum edildi. Videonun yönetmeni de gıyabında 2 yıl hapisle cezalandırıldı.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Shyma tutuklanmadan önce, "Benim sorunlarım var" isimli videoyu uygunsuz olarak gören insanlardan özür dilediğini açıklamıştı.Sonradan kapattığı Facebook sayfasında da "Tüm bunların yaşanabileceğini, insanların böyle bana saldırabileceğini düşünmemiştim" mesajını paylaşmıştı.


YORUMLAR


Tacizle Suçlanan Arda Turan: Berkay ve Eşine Türkiye Cumhuriyeti'nde Görülmemiş Büyüklükte Dava Açacağım Son Dakika! ABD Basınından Bomba İddia: Cemal Kaşıkçı'nın Cesedi Parçalara Ayrıldı

ABD Başkanı Donald Trump'tan, İran'a İkinci Yaptırım Kararı