Son Dakika Haberleri: Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?

9 ay önce

Başbakan Binali Yıldırım konut sektörünün hareketlenmesi kapsamında kredi faiz oranlarının indirimini müjdeledi. Ardından Ziraat Bankası'nda konut kredisi faiz oranı yüzde 1'in altına indi. Peki 2018 konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 2018 Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?, System.String[]

Başbakan Binali Yıldırım konut sektörünün hareketlenmesi kapsamında kredi faiz oranlarının indirimini müjdeledi. Ardından Ziraat Bankası'nda konut kredisi faiz oranı yüzde 1'in altına indi. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar? 2018 konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Konut kredisi ile ilgili merak ettiğiniz bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR OLDU?

Başbakan Binali Yıldırım'ın müjdelediği konut kredisi faiz oranları yüzde 1 civarında olacak. Bankaların sağlamış olduğu konut kredisi faiz oranlarında ilk indirim Ziraat Bankası'ndan geldi. Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0.98'e indirildiğini açıkladı.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANI İLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMA:

Bankadan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Konut sektörü, doğrudan ve dolaylı olarak etkileme potansiyeline sahip olduğu birçok alt sektör ve ekonomiye sağladığı katma değerle ülkemiz için önemli sektörlerden biri olagelmiştir. Bu çerçevede, Bankamız gerek konutların üretim aşamasında yapı firmalarına kurumsal kredi, gerekse konutların satışında da alımların finansmanında finansal çözümler sunmaya devam etmektedir.

Hem geleneksel bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi, hem de sosyal bir ihtiyacı karşılıyor olması nedeniyle "konut", tüketicilerin kredi taleplerinde önemli bir yer tutmaktadır.

Ziraat Bankası, müşterilerinin konut kredisi taleplerini, uygun faiz oranları, etkinliğini daha da artırmakta olduğu hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her kesime uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı sürdürmektedir. Bankamız, konut kredisini salt bir kredi vermekten öte, müşteriyle uzun vadeli bir birlikteliğin başlangıcı olarak görmekte ve konut kredisi müşterilerinin diğer tüm finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında da tercih edeceği bütünsel çözüm önerileri sunmaktadır.

Uyguladığı fiyatlama politikasıyla, başta düşük ve orta gelir grubunda yer alan müşteriler olmak üzere farklı özellikteki müşterilerin konut alımı için ihtiyaç duyduğu finansmana erişim sağlanması, bankanın iş modelinde öncelikli olarak yer almaktadır.

Bu anlayışla, Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık %25 seviyesine ulaştırmıştır.

Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında, 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık %50'si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.

Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir."
Bloomberg: Doğuş Holding Dev İşletmelerini Satmak İçin Katarlılarla Masaya Oturdu Erdoğan Müjdeyi Verdi, 19 İle Kenevir Piyangosu Vurdu

Komedyen Atalay Demirci'nin İmza Yükümlülüğü Kaldırıldı