Köprüüstü Aşıkları Filmi - Son Dakika

Köprüüstü Aşıkları Filmi

9 yıl önce

Köprüüstü Aşıkları filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Köprüüstü Aşıkları filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Köprüüstü Aşıkları Filmi, System.String[]

Fransız Devrimi'nin 200. yıl kutlamaları için restore edilmeye başlanan Paris'in en eski köprüsü olan Pont-Neuf, sokağa düşmüş alkolik bir sirk cambazı olan genç Alex'e ev sahipliği yapmaktadır. Başarısız bir ilişkinin ardından çektiği üzüntünün giderek körleştirdiği güzel ressam Michèle sokaklarda Alex'le karşılaşır.


Michèle, Alex, diğer bir evsiz olan Hans ile birlikte Pont-Neuf'te umarsız bir hayata başlar. Michèle'in görme duyusu giderek azalırken Alex'e olan bağı da artar. Alex de genç kıza fena halde tutulmuştur ve hastalığının tedavisi mümkün olduğu halde, bencilce de olsa kızın sokaktaki yaşamdan kopmasını istemez.


Leos Carax'a dünya çapında bir şöhret getiren Köprüüstü Aşıkları, genç auteur'ün çılgın dünya görüşünü ve şiddetli-çılgın aşk hakkında söyleyeceklerini önceki filmlerinden daha yenilir yutulur ve ortalama seyirci tarafından kolay hazmedilir bir şekilde sunmasına vesile olmuş bir film. Alex üçlemesinin son ayağı.


Yönetmen: Leos Carax

Senaryo: Leos Carax

Oyuncular: Marion Stalens, Klaus-Michael Grüber, Daniel Buain, Denis Lavant, Juliette Binoche

Filmin Türü: Drama, Romantik

Orijinal Adı: Les Amants du Pont-Neuf

Yapımcı Firma: Films A2, Gaumont International

Yapım Yılı: 1991

Yapım Ülkesi: Fransa

Orijinal Dili: Fransızca

Filmin Süresi: 125 dk.


Haber Yayın Tarihi: 14.07.2011 06:06 Son Dakika

Ormanda 34 gün meyve yiyerek hayatta kalan anne ve çocukları bulundu
Erdoğan'ın talimatıyla depremden etkilenen KOBİ'lere 12 ay ödemesiz ve faizsiz 100 bin lira kredi verilecek Yan yana 2 musluktan birinden mazot akınca, toprağa gömülü depoya ulaşıldı

Son Dakika Haberleri