Koronavirüs nedeniyle dünyada prezervatif ve cinsel ilişki oyuncağı satışları arttı - Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle dünyada prezervatif ve cinsel ilişki oyuncağı satışları arttı

Dünyayı saran koronavirüs nedeniyle insanlar evlerine kapanırken prezervatif satışları ile cinsel ilişki oyuncağı satışlarında büyük bir artış olduğu görüldü. Uzmanlar 2020 yılının aralık ayında da doğumların artmasını öngörüyor.

Koronavirüs, tüm dünyada milyonlarca insana bulaşıp yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olurken evlerine kapanan insanlarında yaşamları değişti. Cinsel ilişki de insanların yaşamında en büyük değişiklikten biri.

ALMAN PREZERVATİF ÜRETİCİSİNİN SATIŞLARI İKİ KATINA ÇIKTI

Financial Times'ın haberine göre Almanya'nın en büyük kondom üreticisi Ritex'in mart ayı satışları iki katına çıktı. Firma fabrikalarında da kondom üretim adedini iki katına çıkararak 12.7 milyon adede yükseldi.

İNGİLTERE'DE CİNSEL İLİŞKİ OYUNCAĞI SATIŞLARI DA ARTTI

İngiltere'de faaliyet gösteren Ann Summers isimli mağazada da cinsel ilişki oyuncaklarının satışlarında artış yaşandı. Mağaza yetkilileri geçtiğimiz yılın mart ayına oranla bu yıl yüzde 27 artış görüldüğünü açıkladı.

UZUN VADEDE KONDOM SIKINTISI BEKLENİYOR

Dünyanın önde gelen kondom üreticilerinden Karex'in Malezya, Çin ve Hindistan'daki fabrikalarının da kapanmasıyla sektör temsilcileri ilerleyen dönemlerde piyasadaki prezervatif arzında da sıkıntı yaşanacağını belirtiyor.

BEBEK DOĞUMLARI ARTABİLİR

Öte yandan tüm bu gelişmeler değerlendirildiğinde cinsel ilişki terapistleri ise dünya genelinde aralık ayına doğru doğum oranlarının artacağını öngörüyor.

Koronavirüs nedeniyle dünyada prezervatif ve cinsel ilişki oyuncağı satışları arttı

YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İstanbul'dan Tekirdağ'daki yazlıklara talep patlaması yaşanıyor, fiyatlar yüzde 30 arttı Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi Son Dakika: Merkez Bankası, firmalara yatırım taahhütlü 20 milyar liralık avans kredisi verecek Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı Bakan Albayrak: Borsa İstanbul tarihinin en uzun soluklu yükselişini gerçekleştirdi