Kroppa imzalı yapay zekalı satış robotu - Son Dakika

Kroppa imzalı yapay zekalı satış robotu

25.06.2019 16:28
Kroppa imzalı yapay zekalı satış robotu, System.String[]

Yapay Zeka Zeki projesi, günümüzde yapay zeka mekanizmalarının ve algoritmaların, kullanıcı karar aşamasında ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Kroppa Digital Agency'nin yazılım ve teknoloji altyapısı ile geliştirilen, Vatan Bilgisayar ve Intel'in ortak projesi olan Yapay Zeka Zeki, kullanıcılarla yaptığı doğal sohbetle ihtiyaçları öğreniyor ve buna göre uygun bilgisayar tercihleri sunuyor.

Yapay Zeka Zeki'nin arka planında Türkçe doğal dil işleme (NLP) ile birlikte anlamlandırma ve karar ağacı algoritmaları çalışıyor. Performans pazarlama entegrasyonları ile Zeki'nin sunduğu bilgisayar önerilerinin satış performansları anlık olarak hesaplanıyor ve makine öğrenmesi (Machine Learning) ile sisteme geri öğretiliyor. Böylece Zeki, kendi satış performansını sürekli geliştiriyor.

zeki.vatanbilgisayar.com adresinde yayında olan Zeki'nin bir diğer önemli özelliği ise tüm arayüz animasyonlarının kodlarla yapılıyor olması. Yüz ifadeleri ve Türkçe ile birebir senkron olan ağız hareketlerinin tamamı kodlarla çalışıyor. Bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde tamamen responsive çalışan Zeki, girdiği her ekranın şeklini alabiliyor. Yapay Zeka Zeki'nin içerisinde ayrıca küçük sürprizler de bulunuyor. Örneğin; mobil deneyimde konuşma sırasında telefonunuzu salladığınızda Zeki buna tepki veriyor.

Zeki, doğru bilgisayarı önerme görevini üstlenirken aynı zamanda insanları teknolojiyle de yakınlaştırıyor, kullanıcılara keyifli ve samimi bir sohbet deneyimi sunuyor.

Oldukça kapsamlı algoritmalar ile hazırlanan projenin geliştirilmesi 12 kişilik bir ekiple 1 yıl sürdü. Zeki'ye sesiyle ünlü aktör Çağlar Çorumlu hayat verdi ve Zeki ile sohbet daha eğlenceli hale geldi.

Kroppa imzalı yapay zekalı satış robotu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kroppa imzalı yapay zekalı satış robotu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

KPSS ön lisans sınavı başladı: Adayların heyecanına aileler dışarıdan ortak oluyor Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi