Son Dakika Haberleri: Kültürden İrfana Cemil Meriç" Sempozyumu

Kültürden İrfana Cemil Meriç" Sempozyumu

2 yıl önce

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ortaklığında "Kültürden İrfana Cemil Meriç" sempozyumu düzenlendi.

Kültürden İrfana Cemil Meriç
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ortaklığında "Kültürden İrfana Cemil Meriç" sempozyumu düzenlendi.

Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın "GENÇDES Projesi" kapsamında SAÜ Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen sempozyuma AK Parti Eskişehir Milletveki Nabi Avcı ve düşünür Cemil Meriç'in kızı yazar Prof. Dr. Ümit Meriç katıldı.

Avcı, burada yaptığı konuşmada, bu tür toplantıların öğrenci ve katılımcılara çok fayda sağlayacağını söyledi.

Sempozyumun Cemil Meriç'i anlamak ve yaşatmak adına çok değerli olduğunu ifade eden Avcı, "Sempozyumun oturumlarında Cemil Meriç'in becerileri enine boyuna konuşulacak ben oraya girmeyeceğim. Biraz dolaylı şekilde Cemil Meriç'ten söz edeceğim. O da bir kitaba dayalı." diye konuştu.

Cemil Meriç'in kızı yazar Prof.Dr. Ümit Meriç de babası hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Akademisyenlerin katıldığı sempozyum, çeşitli konu başlıklarıyla yapılan 4 oturum halinde devam etti.

Sempozyumda, Cemil Meriç'in kızı yazar Prof.Dr. Ümit Meriç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı Abdullah Gül'den Dikkat Çeken Yeni Zelanda Paylaşımı: Tüm Liderlere Örnek Olsun İstanbul İçin Ezber Bozan Anket! İmamoğlu, Yıldırım'ın 1,5 Puan Önünde