Son Dakika Haberleri: Kuşadası'nda 9 metrekarelik dondurma tezgahına aylık 38 bin lira kira teklif ettiler

Kuşadası'nda 9 metrekarelik dondurma tezgahına aylık 38 bin lira kira teklif ettiler

24 gün önce

Kuşadası'nda 9 metrekarelik dondurma tezgahına haftalık 8 bin 890 TL rekor kira teklif edildi. Söz konusu teklif aylık olarak hesaplandığında 38 bin 523 TL'ye, yıllık olarak hesaplandığında da 462 bin 280 TL'ye denk geliyor.

Kuşadası'nda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan 9 metrekarelik dondurma tezgahına haftalık 8 bin 890 TL rekor teklif verildi.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Çakabey Ortaokulu'nun arkasındaki mal müdürlüğüne ait bahçe içerisindeki 9.36 metrekare alan dondurma tezgahı olarak Kuşadası Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarıldı. Kuşadası Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen ve büyük çekişme içerisinde gerçekleşen ihaleye 5 firma katıldı. 1.260 TL'den muhammen bedelle başlayan ve 3 tur süren ihalede 5 kişi önce kapalı teklif usulüyle fiyat verdi. Üç turun sonunda 9 metrekarelik alan için yapılan ihalede en yüksek teklif haftalık 8 bin 890 TL'ye ulaştı. 9 metrekarelik dondurma tezgahı için haftalık verilen rekor fiyat aylık olarak hesaplandığında 38 bin 523 TL'ye, yıllık olarak hesaplandığında da 462 bin 280 TL'ye ulaştı.

BELEDİYE RUHSAT VERİLMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Bu arada, açık alan olan ve imar planında bahçe olarak gösterilen bir yerin ihaleye çıkarılması Kuşadası Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında tartışmaya neden oldu. İmar planında bahçe olan bir yerin ticari olarak ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren Kuşadası Belediyesi, ihaleden önce Kuşadası Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir yazı yazarak, teknik ve hukuki olarak ihaleye çıkarılan yere işletme ruhsatının verilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Kuşadası'nda 9 metrekarelik dondurma tezgahına aylık 38 bin lira kira teklif ettiler
Haber Yayın Tarihi: 26.06.2019 08:56 Kaynak: İHASpiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı Emekliyi usulsüz çalıştıran teşviği faiziyle geri ödeyecek Oyuncu Demet Özdemir, kırmızı mini eteğiyle kalça dansı yaptı