Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu - Son Dakika

Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu

02.12.2018 10:29

- Lastikçilerde kış lastiği yoğunluğu Yüksek cezalar araç sahiplerini lastikçilere yönlendirdiESKİŞEHİR - Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari ve özel araçlar için kış lastiği uygulamasının başlaması ile lastikçilerin yoğunluğu artmaya başladı.

- Lastikçilerde kış lastiği yoğunluğu

Yüksek cezalar araç sahiplerini lastikçilere yönlendirdi

ESKİŞEHİR - Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari ve özel araçlar için kış lastiği uygulamasının başlaması ile lastikçilerin yoğunluğu artmaya başladı.

Türkiye'de kış lastiği uygulamasının 1 Aralık 2018 tarihi itibarıyla zorunlu hale geldi. Lastiği takmayan sürücüler için geçtiğimiz yıl 625 lira olan ceza tutarı bu sene 715 lira olarak belirlendi. Eskişehirli vatandaşlar da bu uygulama ile lastikçilerin yolunu tuttu. Araç lastiklerinin değişimi, büyüklüklerine göre 50 ile 100 lira arasında değişiyor. Yoğun bir mesaiye başlayan lastikçiler ise geçtiğimiz yıllara göre vatandaşların daha duyarlı olduğunu ifade etti.

"Önemli olan insanın canı ve sağlığı"

Kış lastiğini değiştirmenin can güvenliğini de artırdığını ifade eden sürücü Ferhat Türksal, "Soğuk geçen illerde kış lastiğinin önemi bir tık daha artıyor. Hiçbir şey canımızdan önemli değil. Mutlaka kış lastiği kullanmalı ve taktırmalıyız. Çevremizi de uyarmalıyız bu konuda. Bu konu ile ilgili halk bilinçlendirilmeli, denetimler yapılmalı. Buna göre de ceza kesilmeli. Çünkü başkasına maddi manevi zarar verebiliriz. Bu hiçbir şeyden önemli değil. Önemli olan insanın canı ve sağlığı. Gerisi çok önemli değil" şeklinde konuştu.

"Kış lastiği takmak çok önemli"

Lastikçi Sami Yusuf ise kış lastiği takmanın öneminden bahsederek, "Lastik takmayanlara da ceza kesilmeli. Lastik taktığımız taktirde araçların kaymasını engelleyebiliriz. Havalar soğudu. Kış lastiği takmak çok önemli. Bunu bütün araç kullananlara tavsiye ederim. Kış lastiği taksınlar. Bu sene geçen senelere göre çok arttı. Artık millet daha anlayışlı bu konuda. Kış lastiği şu an daha önemli" dedi.

Öte yandan zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Nisan 2019'da sona erecek.

Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu
Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu
Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu
Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Lastikçilerde Kış Lastiği Yoğunluğu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı