Son Dakika Haberleri: Lice'de PKK'lı Teröristlerle Çatışma: 1 Şehit, 1 Yaralı

Lice'de PKK'lı Teröristlerle Çatışma: 1 Şehit, 1 Yaralı

4 ay önce

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda yaralanan 2 askerden biri şehit oldu.

Diyarbakır'ın 6 ilçesi ve 104 köyünü kapsayan operasyon kapsamında  Lice'nin Dibek köyü kırsalında bugün  PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

TERÖRİSTLERLE SICAK TEMAS SAĞLANDI

Diyarbakır'da 6 ilçede bin 528 kilometrekarelik alanda aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen  PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, teröristlerle uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasındaki bağın somut delillerle ortaya çıkarılması, bölgedeki iş birlikçiler ve aranan zanlıların yakalanması amacıyla 28 Mayıs'ta başlatılan "Bayrak-54 Şehit  Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu" devam ediyor.

Bu kapsamda,  Lice kırsalında süren operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlandı. Teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu 2 asker ağır yaralandı.

HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDILAR

Helikopterle kaldırıldıkları  Diyarbakır  Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerlerden biri tüm müdahalelere rağmen şehit düştü.

Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için çalışma başlatıldı.


Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız Trump'tan Skandal Açıklama! PKK İçin "Güçlerimiz" İfadesini Kullandı
Gökçek'in Kanalında, Canlı Yayında Açıkladılar: Gökçek İstifa Edecek