Litvanyalı Sanatçıdan, Tarık Zafer Tunaya'da Resim Sergisi - Son Dakika
Güncel

Litvanyalı Sanatçıdan, Tarık Zafer Tunaya'da Resim Sergisi

Litvanyalı Ressam Asija Radaviciene'nın, Türkiye'deki ilk resim sergisi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde açıldı.

03.02.2012 15:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Litvanyalı Ressam Asija Radaviciene'nın, Türkiye'deki ilk resim sergisi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde açıldı.

Kazakistan bozkırlarından, büyüleyici Alu-Tau dağının güzelliğinden, Litvanya gölleri ve ormanlarından ve antik Mısır kültüründen ilham alan Ressam Asija Radaviciene'nın eserleri, 17 Şubat tarihine kadar İstanbullu sanatseverler ile buluşuyor. İstanbul'un ardından, İzmir, Ankara ve Antalya'da da sergi açılması planlanıyor.

RESSAM ASİJA RADAVİCİENE KİMDİR?

Tahsil hayatını Kazakistan'da tamamlayan sanatçı, eşi ile birlikte 1995 yılında Litvanya'ya yerleşti. Sosyal bilimler Doktoru olan sanatçı, çocukluğundan beri hobi olarak yaptığı resim sanatına yöneldi ve ilk sergisini 1997 yılı mayıs ayında açtı; eşsiz sanat tarzı, boyama tekniği ile sanatseverlerin ilgi odağı oldu, Sanatsal çalışmalarında geniş bir yelpazeye sahip olan Asija çalışmalarında, Kazakistan bozkırlarından, büyüleyici Alu-Tau dağının güzelliğinden, Litvanya gölleri ve ormanlarından ve antik

Mısır kültüründen ilham almaktadır.

Ülkesinde tanınmış bir sanatçı olan Asija Radaviciene, aynı zamanda sosyal bilimler doktoru ve Kazakistan Devlet Başkanının kuzenidir. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Litvanyalı Sanatçıdan, Tarık Zafer Tunaya'da Resim Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali'ye desteklerin devam edeceğini ve arabuluculuk için hazır olduğunu belirtti
  15:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali'ye desteklerin devam edeceğini ve arabuluculuk için hazır olduğunu belirtti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Somali'ye savunma başta olmak üzere birçok alanda desteklerinin devam edeceğini ve Somali ile Etiyopya arasında yaşanan gerginlik konusunda her türlü arabuluculuk için hazır olduğunu belirtti. Erdoğan ayrıca, İsrail'in Filistin topraklarındaki pervasız saldırılarının sona ermesi ve bağımsız Filistin devletinin kurulması gerektiğini vurguladı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş Emlakjet'i 78-70 yendi
  15:05 Manisa Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş Emlakjet'i 78-70 yendi

  Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Manisa Büyükşehir Belediyespor, Beşiktaş Emlakjet'i 78-70 yendi. Manisa ekibi, ilk periyodu 19-15 önde tamamladı ve devre arasına 40-31 önde girdi. Üçüncü periyotta rakibine öne geçse de son periyotta üstünlüğünü koruyarak galip geldi.

 • Elazığ'da Altın Kaplama İmitasyon Ürünlere Yoğun İlgi
  15:04 Elazığ'da Altın Kaplama İmitasyon Ürünlere Yoğun İlgi

  Elazığ'da altın fiyatlarındaki artış, imitasyon ürünlere olan ilgiyi daha da artırdı. Gerçeğinden ayırt etmenin neredeyse imkansız olduğu ürünlere vatandaşlar rağbet gösteriyor. İmitasyon altın kaplama satıcıları, yaşanan yoğunluktan dolayı memnun olurken, vatandaşlar uygun fiyata en güzel takıları takmanın keyfini çıkarıyor.

 • Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda Tırların Oluşturduğu 19 Kilometrelik Kuyruk
  15:03 Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda Tırların Oluşturduğu 19 Kilometrelik Kuyruk

  Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda Türkiye'nin ihracatının artması ve Bulgaristan'ın yoğunluğa cevap verememesi nedeniyle yaklaşık 19 kilometrelik bir tır kuyruğu oluştu. Yüzlerce tır sürücüsü, Avrupa'ya geçiş için araçlarında beklemek zorunda kaldı. Tır şoförleri, Bulgaristan gümrüğünün yavaş çalışması ve tır parkının yetersiz olması nedeniyle uzun süreler uykusuz beklemek zorunda olduklarını belirtti.

 • Şırnak'ta Boğazına Cisim Kaçan 3 Yaşındaki Çocuk Elazığ'a Sevk Edildi
  15:03 Şırnak'ta Boğazına Cisim Kaçan 3 Yaşındaki Çocuk Elazığ'a Sevk Edildi

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde evde boğazına cisim kaçan 3 yaşındaki Selim Yunus Kaya, ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi. Hayati tehlikesi bulunan çocuğun tedavisi özel bir hastanede yapılacak.

 • CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bıçakçılar Çarşısı'nın Değiştirileceğini Söyledi
  15:02 CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bıçakçılar Çarşısı'nın Değiştirileceğini Söyledi

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bıçakçılar Çarşısı'nın tanıtılıp, sunulacak bir yerin olmamasının üzücü olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinde çarşının görüntüsünün değiştirilip, içinin doldurulacağını söyledi.

 • Gaziantep, Şubat Ayında 863 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi
  15:02 Gaziantep, Şubat Ayında 863 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi

  Gaziantep, Şubat ayı ihracat rakamlarına göre 863 milyon 583 bin dolar ihracat gerçekleştirerek 2 ayda 1,6 milyar dolar ihracatı aştı. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71,1 artışla bu başarıyı elde ettiklerini belirtti. Yıldırım, sürdürülebilir bir ihracat başarısı için destek taleplerini de dile getirdi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı: Gazze'deki Katliamın 28 Şubat ile Bağlantısı Var
  15:01 Memur-Sen Genel Başkanı: Gazze'deki Katliamın 28 Şubat ile Bağlantısı Var

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazze'de yaşanan katliamın, 28 Şubat döneminde ülkeye zarar verenlerle bir bağlantısı olduğunu söyledi. Yalçın, Gazze'deki olayların Siyonizm planının bir sonucu olduğunu belirtti ve İsrail'in Büyük İsrail hedefine dikkat çekti. Ayrıca, Gazze meselesini Türkiye'nin bağımsızlığından ayrı düşünmeyen bir teşkilat olduklarını vurgulayan Yalçın, Gazze'ye desteklerinin süreceğini ifade etti.

 • Erzincan'da İtfaiye, Parmağı Sıkışan Çocuğa Yardım Etti
  15:00 Erzincan'da İtfaiye, Parmağı Sıkışan Çocuğa Yardım Etti

  Erzincan'da bir çocuğun soda, gazoz gibi şişelerin kapağını açmaya yarayan kapak açacağına parmağı sıkıştı. İhbar üzerine harekete geçen itfaiye ekibi, çocuğun parmağını özenli bir şekilde keserek kurtardı. Çocuğun babası ise itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti
  15:00 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Koşuyolu Parkı'nda bulunan Ali Emiri Bilgievi Cezeri Bilim Merkezi'ni ziyaret etti. Çiftçi, merkezde yapılan eğitim çalışmalarını inceledi ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, öğrencilere kırtasiye malzemeleri hediye edildi. Proje kapsamında toplamda 3 bin 297 öğrenciye materyal desteği sağlanacak.


Advertisement