Lonca Girişimcilik Merkezi İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika

Lonca Girişimcilik Merkezi İlk Mezunlarını Verdi

05.03.2018 11:30
Lonca Girişimcilik Merkezi İlk Mezunlarını Verdi

Teknoloji tabanlı iş fikirlerini ticarileştirip şirket haline gelen 10 startup, sektörlerine damga vurmaya hazırlanıyor.

Kuveyt Türk'ün fikir ve projelerini hayata geçirmek isteyen genç girişimcilere destek olmak amacıyla kurduğu Lonca Girişimcilik Merkezi, 6 ay süren eğitim ve mentorlük desteğinin ardından ilk mezunlarını verdi.

Yeni fikirleri büyütüp geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmayı hedefleyen Kuveyt Türk'ün Workinton'la işbirliğine giderek Eylül 2017 tarihinde kurduğu Lonca Girişimcilik Merkezi, ilk dönemin eğitim sürecini tamamlayarak mezuniyet töreni düzenledi. Yaklaşık altı ay boyunca finans, yönetim, satış ve pazarlama başta olmak üzere birçok konuda mentorluk ve danışmanlık desteği alan genç girişimciler yatırım almaya hazır hale geldi. Genç girişimciler, Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Workinton CEO'su Pınar Massena, basın mensupları, influencer'lar ve birçok girişimcinin katılımıyla düzenlenen Lonca Günü'nde mezuniyet sunumlarını gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk'ün müteşebbis ruha sahip kişilerin kendi işlerini kurmaları ve girişimci olmaları gerektiği inancıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi'nin ilk dönemine bine yakın girişimci başvurdu. Başvuranlar arasından seçilen ve altı ay boyunca geliştirilen 10 girişim fikri Compocket, Catchman, FulleGitsin, Bisigortaci.com, Fosefi, SmartFactory, Nakitex, Zeeg Zag, Ratonik ve Yobot yatırımcılar karşısına çıkmadan önce Lonca Günü'nde anlatıldı.

STARTUP'LARA TAM DESTEK

Girişimcilik ve startup ekosistemine güçlü bir destek verdiklerini ifade eden Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz "Türkiye ekonomisinin gelişimi için girişimciliğin ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle girişimcilik ekosistemiyle ve startup'larla uzun süredir ilgileniyoruz. Türkiye'nin iki Ar-Ge merkezine sahip tek bankası olarak inovasyon ve teknoloji odağımızda yer alıyor. Girişimciliğin de bu ruhla örtüştüğüne inanıyoruz ve bu dünyada aktif şekilde yer almak istiyoruz. Girişimcilik ekosisteminin içinde yer alarak müşterilerimize sunduğumuz katma değerli ürün ve hizmetleri hem sayısı hem de kalitesini artırabileceğimizi düşünüyoruz. Her yıl üç başvuru dönemiyle en az 30 girişimi ve yaklaşık 100 girişimciyi desteklemeyi hedefliyoruz. Mart ayından itibaren Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile startup'lara verdiğimiz desteği yatırımla da sürdüreceğiz" dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN YUVASI

Bankacılık sektörü ile ortak çalışma alanlarındaki sektörler arası işbirliğinin en nadide örneklerinden biri olan Lonca Girişimcilik Merkezi'nde, genç girişimcileri ağırlamaktan ve onlara destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Workinton CEO'su Pınar Massena, "Teknoloji odaklı, sürdürülebilir iş fikirleri olan gençlerimizi ülke ekonomisine katkıda bulunmaları için hazırladık" dedi. İş fikrinin özgünlüğü kadar ölçeklendirilebilmesini de büyük öneme sahip olduğunu sözlerine ekleyen Pınar Massena, Workinton bünyesindeki üç kuluçka merkezinden ikisinde ilk mezunları vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN İLHAM VEREN PROJELER

Genç girişimciler sunumlarını Workinton Levent 199 Şubesi'nde gerçekleştirdi. Özellikle Catchman tarafından toplantı alanına sanal olarak yerleştirilen değerli hediyelerin mobil cihazlar tarafından aranması ilginç görüntülere sebep oldu.

YORUMLAR
500
Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor Gönen'e fakülte kazandırılması için bağış etkinliği düzenlendi Gönen'e fakülte kazandırılması için bağış etkinliği düzenlendi Talihsiz Olay! Zor Anlar Yaşadı Talihsiz Olay! Zor Anlar Yaşadı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lonca Girişimcilik Merkezi İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika


Advertisement