Lösemili çocuklara destek için maske taktılar - Son Dakika

Lösemili çocuklara destek için maske taktılar

05.11.2019 19:54

Lösemili çocuklara destek için maske taktılar Lösemiye dikkat çekmek için maskeli meclis toplantısıBALIKESİR - Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösev'in başlattığı "Maskemi takarım" kampanyasına Balıkesir'in Edremit Belediyesi anlamlı bir destek verdi.

Lösemili çocuklara destek için maske taktılar

Lösemiye dikkat çekmek için maskeli meclis toplantısı

BALIKESİR - Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösev'in başlattığı "Maskemi takarım" kampanyasına Balıkesir'in Edremit Belediyesi anlamlı bir destek verdi. Edremit Belediyesi'nin Kasım Ayı olağan meclisinde başkan, divan ve meclis üyeleri maske takarak kampanyaya destek verdi.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösemili Çocuklara dikkat çekmek amacıyla başlatılan maske takma kampanyasına bir destekte Edremit Belediyesi'nden geldi. Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısı başlamadan önce Başkan Selman Hasan Arslan, meclis üyelerini ve salondakileri Lösemili Çocuklar için farkındalık oluşturmak amacıyla maske takmaya davet etti.

Başkan Selman Hasan Arslan daha sonra maskesiyle birlikte meclise seslendi. Arslan "Bazen siyaset susar, bazen bürokrasi susar. Lösemili çocuklarımıza dikkat çekmek için tüm meclis üyesi arkadaşlarımızı otuz saniye maske takmaya davet ediyorum. Teşekkür ediyorum.

Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarına göre Türkiye'nin kanser kuşağında yer alan bir ülke olduğunu unutmayalım. Her yıl 200 bin insana kanser tanısı konuluyor. Yaklaşık 150 bin insanımız her yıl bu hastalıktan yaşamını yitiriyor. Yani düşünebiliyor musunuz, bir şehir dolusu insanımız her yıl bu hastalıktan aramızdan ayrılıyor. Bu korkunç bir rakamdır, geleceğimizi ciddi şekilde tehdit etmektedir.

Bu nedenle sadece hastayı değil, tüm aileyi, tüm yakınlarını da etkilemektedir. En temel hak olan sağlıklı yaşama hakkı gereği bu konuda başta devlet olmak üzere, bütün topluma hele de bizlere önemli sorumluluklar düşmektedir. Bir insanı yaşama döndürmekten daha kutsal hangi iş olabilir diye düşünüyor ve bütün doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza da bu konuda teşekkürü borç biliyorum. Bu bağlamda, asırlar öncesinden bizlere seslenen Şeyh Edebali'nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" sözlerini hepinize hatırlamak istiyor, değerli meclisimize saygılar sunuyorum." Dedi.

Daha sonra meclis toplantısına devam edildi.

Lösemili çocuklara destek için maske taktılar
Lösemili çocuklara destek için maske taktılar
Lösemili çocuklara destek için maske taktılar
Lösemili çocuklara destek için maske taktılar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Lösemili çocuklara destek için maske taktılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Avrupa İlaç Ajansı koronavirüs aşısıyla ilgili en net tarihi verdi: Pfizer'e 29 Aralık'ta onay verilebilir G.Saray'da koronavirüse yakalanan 5 futbolcudan 4'ü iyileşti Kılıçdaroğlu "Satılık ordu" ifadesini kullanan vekile sahip çıkmadı, sözleri ayakta alkışlandı Fenerbahçeli Nabil Dirar, Club Brugge ile büyük ölçüde anlaştı Husumetli olduğu abisi ve yengesini mezarlıkta pompalı tüfek ile vurdu Son Dakika! İstanbul'da yarından itibaren kamuda mesai saatleri 10.00-12.30 ile 13.00-16.00 olacak 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu Eroin dolu araçta yakalanmıştı, ifadesi ortaya çıktı! Ayşe Dırla, olayı yine hayatını kurtaran Kadir Şeker'e bağladı