Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu - Son Dakika

Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu

15.04.2014 16:48
Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu, System.String[]

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesi yakınlarında girdiği bir mağara içerisinde kuyuya düşerek yaralanan 40 yaşındaki evli 3 çocuk babası fabrika işçisi Ramazan Yörük'ü kurtarmak için tüm ekipler seferber oldu.

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesi yakınlarında girdiği bir mağara içerisinde kuyuya düşerek yaralanan 40 yaşındaki evli 3 çocuk babası fabrika işçisi Ramazan Yörük'ü kurtarmak için tüm ekipler seferber oldu. Ekipler mağaranın girişini ve kuyunun etrafını genişleterek Yörük'ü kurtarmaya çalışıyor.

Alınan bilgilere göre olay önceki gece saat 22.00 sıralarında Mihalgazi ilçesinin daha önce belde olan son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Alpagut Mahallesi Kazankaya mevkii Yarasa İni Mağaraları'nın olduğu bölgede meydana geldi. İddialara göre arkadaşlarıyla define aramak için mağaraların olduğu yere giden Ramazan Yörük, bir arkadaşı ile birlikte girişi dar olan mağaradan içeriye girdi. Bir süre sonra arkadaşı mağaradan dışarı çıktı. Ramazan Yörük ise mağara içindeki yaklaşık 10 metre derinliğindeki bir kuyuya düştü. Belinden ve bacakların yaralanan Yörük'ün mağaradan dışarı çıkamadığını gören arkadaşları ertesi gün saat 11.00 sıralarında jandarmayı arayarak yardım istedi. Yapılan ihbar üzerine olay yerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Arama Kurtarma Ekibi (AKUT), Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve Anadolu Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü (ANADOSK) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Dağcılık Kulübü, Eskişehir ile Ankara Mağara Araştırma dernekleri ekipleri sevk edildi. SU VE ÇİKOLATA VERİLDİ

Kurtarma ekipleri dün akşam saat 18.30 sıralarında mağara içerisinde Ramazan Yörük'ün bulunduğu yeri belirledi. Yörük'ün bulunduğu yerin çok dar olması nedeniyle ekiptekiler arasında en zayıf elamanlardan biri olduğu belirtilen ANADOSK üyesi Zeliha Güven iple mağaradan aşağıya indirildi. Zeliha Güven, Ramazan Yörük'e su ve çikolata verdikten sonra tekrar yukarı çıktı.

Daha sonra UMKE ekibi aşağıya inip Yörük'ün kırık olduğu belirtilen sağ kolu ile sağ el parmaklarına atel, beline de pelvis adı verilen bel kemeri takılıp, omuriliğini korumak amacıyla da tıbbi bir yelek giydirildi. Ekipler üşümemesi için de üzerine Yörük'ün üzerine termal battaniye örtü ve ayrıca serum da taktı.

Düştüğü kuyuda oturmuş halde olduğu belirtilen Ramazan Yörük'e ekiptekilerin sürekli olarak serum da taktıkları belirtildi. Yörük'ün belinde ve bacaklarından da kırılar olabileceği kaydedildi.

40 KİŞİLİK EKİPLE KURTARMA ÇALIŞMASI

Yaklaşık 40 kişilik ekip, sabaha kadar mağaranın girişi ve Ramazan Yörük'ün düştüğü yerin etrafını genişletmek için çalışmalarını sürdürdü. Kurtarma ekipleri çeşitli illerdeki temsilciliklerini arayarak kilolu olmayan zayıf eleman talebinde bulundu. Ekiplerin Ramazan Yörük'ü kurtarma çalışmaları sürüyor.

DEFİNE ARAMIYORDUK

Ramazan Yörük ile arkadaşlarının define aramak için mağaraların bulunduğu yere gittiği öne sürülerken, Yörük'ün yanındaki 7 kişi jandarmaya verdikleri ifadede define aramadıklarını, gezi ve fotoğraf çekmek amacıyla mağaraların bulunduğu yere gittiklerini söylediler.

Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu
Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu
Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu
Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mağarada Mahsur Kalan Yaralıyı Kurtarmak İçin Ekipler Seferber Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti