Manisa'da 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' Projesi - Son Dakika

Manisa'da 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' Projesi

16.03.2012 09:40
Manisa'da 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' Projesi, System.String[]

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün önderliğinde başlatılan 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' projesi kapsamında, Salihli ilçesindeki 36 kurum ile 36 ilköğretim okulu arasında protokol imzalandı.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün önderliğinde başlatılan 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' projesi kapsamında, Salihli ilçesindeki 36 kurum ile 36 ilköğretim okulu arasında protokol imzalandı.

Manisa İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Daşöz, Salihli Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altunsoy, okul müdürleri ile kurumların temsilcileri katıldı. Törende konuşan Vali Daşöz, projenin sosyo-ekonomik durumu yetersiz okullar ile katkı potansiyeli ve teşkilatlanma yeterliliği olan kurumlararasında gönüllülük esasına dayalı olarak tesis edildiğini söyledi.

Vali Daşöz, şunları söyledi:

"Projede amacımız kurumların destekleri ve kardeş tarafların işbirliği ile ilimizdeki eğitimin kalitesini yükseltmek, sosyo-ekonomik bakımdan yetersiz durumda olan okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmaktır. Projemiz ile okullarımız ve kurumlarımız arasında imzalanacak protokol ile işbirliği sağlanmış olacaktır. Bu kapsamda Salihli ilçesinden 36 okul ve 36 kurum kardeş oldu. Projenin başladığı tarihten itibaren toplam 225 okul ve kurum kardeşlik gerçekleştirmiştir."

- MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Manisa'da 'Kardeş Okul-Kardeş Kurum' Projesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika: ABD'de Kongre binası, güvenlik tehdidi nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı Korkutan araştırma! Kovid-19'u atlatanların üçte biri ilk 5 ayda tekrar hastaneye kaldırıldı