Son Dakika Haberleri: MEB, 10 bin lira maaşla tekniker yetiştirecek okulları belirledi

MEB, 10 bin lira maaşla tekniker yetiştirecek okulları belirledi

3 gün önce

Milli Eğitim Bakanlığı, "10 bin lira maaşlı gözde teknikerler" yetiştirecek okulları belirledi. Bu kapsamda Çorum, Gaziantep ve Konya'daki üç lise önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde öğrenci almaya başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca, uluslararası alanda Türkiye'nin ihracat lideri olduğu değirmencilik ve sektör makineleri alanında ayda 10 bin liraya kadar maaşla istihdam edilmesi planlanan nitelikli teknikerlerin yetiştirileceği liseler belirlendi.

Çorum, Gaziantep ve Konya'daki üç lise, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminden itibaren öğrenci almaya başlayacak.

150 LİRA BURS ALACAKLAR

DESMÜD Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, "Bu bölümü seçecek öğrencilerimiz, Endüstri 4.0 ile eğitimler alacaklar. Öğrenciler, aylık 150 lira burs alıp fabrikalarda staj yapacaklar, mezun olur olmaz Türkiye'de çalışabilecekleri gibi yurt dışında yapılan projelerde de görev alabilecekler. 10 bin kişilik istihdam planımızın büyük bir kısmı bu liselerde yetiştirilecek" dedi.

MEB, 10 bin lira maaşla tekniker yetiştirecek okulları belirledi
Haber Yayın Tarihi : 12.06.2019 09:43 Kaynak: AAHazine ve Maliye Bakanlığından, Moody's'in kredi notu kararına tepki Bakan Selçuk: 2019 yılının Ocak-Mayıs döneminde 571 bin 266 kişiyi işe yerleştirdik Annelerini balyozla öldüren babalarının davasına yayın yasağı istediler CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nde yola gübre döken vatandaşın kendisinden özür dilediğini açıkladı!