Son Dakika Haberleri: MEB Yasa Tasarısı

MEB Yasa Tasarısı

4 yıl önce

Türk Eğitim Sen Şırnak İl Temsilcisi Turgut Tatar, hükümetin meclise sevk ettiği MEB Yasa Tasarısı’nın yasalaşmaması için gayret sarf edeceklerini bildirdi.

MEB Yasa Tasarısı, System.String[]
 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Şırnak İl Temsilcisi Turgut Tatar, hükümetin meclise sevk ettiği MEB Yasa Tasarısı'nın yasalaşmaması için gayret sarf edeceklerini bildirdi.

Türk Eğitim-Sen Temsilcisi Tatar, "Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nı protesto etmek amacıyla yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu tasarının kanunlaşması halinde siyasallaşmanın önünün açılacağını ileri sürdü.

 Sendika olarak tasarının yasalaşmaması için gayret sarf edeceklerini ifade eden Tatar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Kadrolaşmayı eğitimin her hücresine yerleştiren ve tam bir ucube olan bu yasa tasarısı önümüzdeki günlerde eğitim hayatımızı yangın yerine çevirecektir. Bu minvalde Türk- Eğitim Sen olarak bu tasarının yasalaşmaması için her türlü gayreti sarf edeceğiz. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yaptığımız eylemlerle, siyasi partileri ziyaretlerimizle kamuoyu oluşturacağız ve tüm benliğimizle tasarıya karşı duracağız. Şayet bu tasarı geri çekilmezse teşkilatlarımızla, üyelerimizle ve tasarıdan canı yanan herkesle birlikte Ankara'da on binlerce kişinin katılacağı büyük bir miting yapacağız." - Şırnak


Afrin Operasyonu İle İlgili Barzani'den İlk Yorum: Sivil Kayıplardan Endişeleniyoruz! Afrin Operasyonu Damarlarına Bastı! Almanya'da PKK Yandaşları Türk Yolculara Saldırdı
Afrin Şehidinin Vasiyeti Ortaya Çıktı: Adına Anaokulu Yapılmasını İstemiş