Son dakika Tatar haberleri, Tatar son dakika, son dakika Tatar

Son Dakika Tatar Haberleri

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi
  19:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti. Ardından Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderlerle selamlaştı.

 • Emine Erdoğan, ADF'de lider eşleriyle bir araya geldi
  16:19 Emine Erdoğan, ADF'de lider eşleriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderler ve lider eşleriyle bir araya geldi. Emine Erdoğan, ADF'nin açılış töreninden önce NEST Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirdiği temaslarında birçok ülkenin lider eşiyle buluştu. Ayrıca, lider eşleriyle birlikte 'Gazze Kurşun Geçirmez Düşler Sergisi'ni de gezerek ADF oturum salonuna geçti.

 • KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir
  14:58 KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir

  GÖKHAN ÇELİKER/MUHAMMET TARHAN - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, "Doğu Akdeniz'in güvenli hale gelmesi, sadece Doğu Akdeniz'e kıyısı olanları ilgilendiren bir mesele değil, küresel bir meseledir.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mecek Camisi'nde cuma namazı kıldı
  14:36 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mecek Camisi'nde cuma namazı kıldı

  Antalya Diplomasi Forumu için kentte bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konakladığı otelden Belek Turizm Merkezi'ndeki Mecek Camisi'ne geçerek cuma namazını kıldı. Cami çıkışında vatandaşları selamlayan Erdoğan'a KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TDT Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü de eşlik etti.

 • Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi
  27 Şub Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi

  Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ankara'da, 'Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi' başlıklı panel düzenlendi. Panelde, Kırım'ın işgalinin kabul edilemez olduğu vurgulandı ve Kırım Tatarlarının özgürlük mücadelesinin hiçbir baskıdan etkilenmediği belirtildi. Panelde ayrıca Kırım Tatar Geleceğinin inşasının önemi üzerinde duruldu.

 • Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor
  27 Şub Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Kırım Tatarlarının ve Ukrayna'nın dayanışma içinde birbirlerine kuvvet verdiğini söyledi. Ukrayna Derneği ve Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen panelde konuşan Bodnar, Kırım Tatarlarının özgürlüğe yönelik iradesini hiçbir baskı politikasının etkilemediğini belirtti. Panelde, Kırım'ın işgalinin 10. yılında geçmiş ve geleceğin analizi yapıldı.

 • Ankara'da Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen panel
  27 Şub Ankara'da Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen panel

  Ankara'da Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından "Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi" başlıklı panel düzenlendi. Panelde, Kırım'ın işgalinin kabul edilemez olduğu vurgulandı ve Kırım Tatarlarının özgürlük mücadelesi anlatıldı.

 • Türkiye, 2024 Paris Olimpiyatları'nda 5 Tekvandocuyla Yarışacak
  27 Şub Türkiye, 2024 Paris Olimpiyatları'nda 5 Tekvandocuyla Yarışacak

  Fransa'nın başkenti Paris'in ev sahipliği yapacağı 2024 Olimpiyatları'nda Türkiye'den 5 tekvandocu mücadele edecek. Kadınlarda Merve Dinçel Kavurat, Hatice Kübra İlgün ve Nafia Kuş Aydın, erkeklerde ise Hakan Reçber ve Emre Kutalmış Ateşli, 33. Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etti. Türkiye'yi en çok olimpiyatta temsil eden tekvandocu rekorunu ise Servet Tazegül, Nur Tatar ve Bahri Tanrıkulu paylaşıyor. Türk tekvandocu Merve, Hatice ve Nafia, Paris'te olimpiyat şampiyonu olmak için mücadele edecek. Erkeklerde ise madalya umutları Hakan ve Emre üzerinde olacak. Paralimpik Oyunları'nda ise 8 tekvandocu Türkiye'yi temsil edecek.

 • RAMS Global Cizre Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor'u deplasmanda yendi
  25 Şub RAMS Global Cizre Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor'u deplasmanda yendi

  Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 21. haftasında RAMS Global Cizre Belediyespor, deplasmanda Hatay Büyükşehir Belediyespor'u 17-25, 25-20, 19-25, 18-25 setlerle 3-1 mağlup etti. Maç 113 dakika sürdü.

 • Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Suçlular cezalandırılmadığı sürece barış olmayacak
  24 Şub Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Suçlular cezalandırılmadığı sürece barış olmayacak

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, 'Biz barış istiyoruz ve bu barışın bütün bölgemizde tesis edilmesi için çalışıyoruz. Ancak şunu herkesin anlaması lazım ki suçlular cezalandırılmadığı, adil barış sağlanmadığı sürece bölgemizde sükunet maalesef olmayacaktır.' dedi. Ukrayna Derneği tarafından, Rusya-Ukrayna savaşının ikinci yılında Ankara'daki Ulus Meydanı'nda basın açıklaması yapıldı.

 • Beyoğlu'nda Ukrayna vatandaşları savaşın ikinci yılında protesto düzenledi
  24 Şub Beyoğlu'nda Ukrayna vatandaşları savaşın ikinci yılında protesto düzenledi

  Beyoğlu'nda Ukrayna vatandaşları, Rusya-Ukrayna savaşının ikinci yılında protesto düzenledi. Odakule Meydanı'nda bir araya gelen Ukraynalılar, savaşta öldürülen çocuklar ve askerlerin resimlerinin yer aldığı pankartlar açtı. Etkinlikte Ukrayna Marşı, Kırım-Tatar Marşı ve İstiklal Marşı okundu. Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi, savaşın üzerinden iki yıl geçtiğini belirterek mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. Ukrayna Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Aliya Usenova ise savaşın aslında Rusların 10 yıl önce Kırım'ı işgal etmesiyle başladığını ifade etti. Protesto sonunda Ukraynalılar savaşın sona ermesini istedi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan'ın Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Başkanı ile görüştü
  24 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan'ın Fahri Konsolosu ve Başkent Platformu Başkanı ile görüştü

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan'ın Fahri Konsolosu Atillahan Kurt ve Başkent Plarformu Başkanı Hasan Salih Kurt'u kabul etti. Görüşmede, Türk-Kırgız ilişkilerinin derinleştirilmesi ve Türk dünyasının birçok mensubuyla, ticaretten kültürel etkileşime kadar geniş bir yelpazede işbirliği imkanlarını değerlendirildi.

 • Görme engelliler, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin yeniden işlemeye başlamasını talep etti
  23 Şub Görme engelliler, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin yeniden işlemeye başlamasını talep etti

  Ankara'da Altınokta Körler Derneği ve Türkiye Görme Engelliler Derneği gibi sivil toplum kuruluşları üyeleri, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin tekrar çalışmasını istedi. Altınokta Körler Derneği Ankara Şube Sekreteri Hasan Tatar, son 2 yıldır bu sistemin neredeyse hiçbir yerde çalışmadığını ve yetkililerin farklı gerekçeler sunduğunu belirtti. Görme engelliler, sorunun çözümü için şikayetlerde bulunduklarını ve sosyal medyada paylaşımlar yaptıklarını ifade etti.

 • İpekyolu Belediyesi Spor Kulübü U16 Kızlar Bölge Şampiyonu
  22 Şub İpekyolu Belediyesi Spor Kulübü U16 Kızlar Bölge Şampiyonu

  Van'ın İpekyolu Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonun düzenlediği U16 Kızlar Bölge Şampiyonu oldu. Final maçında Diyarbakır Yurdum Spor Kulübünü 71-44 skorla yenen İpekyolu Belediyesi, Anadolu Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

 • Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Bağcılar Belediyesi Vefahane Yaşam Merkezi'ni Ziyaret Etti
  22 Şub Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Bağcılar Belediyesi Vefahane Yaşam Merkezi'ni Ziyaret Etti

  KTTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağcılar Belediyesi Vefahane Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti. Tatar, buradaki hizmetleri takdir etti ve en ileri ülkelerde bile böyle bir hizmetin olmadığını belirtti.

 • Bakan Özhaseki, maden sahasındaki laboratuvarlarda inceleme yaptı
  22 Şub Bakan Özhaseki, maden sahasındaki laboratuvarlarda inceleme yaptı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında yaşanan toprak kayması olayının ardından bölgeye sevk edilen Mobil Su ve Atıksu İzleme Laboratuvarı'nda incelemelerde bulundu. Bakan Özhaseki, yapılan analizler ve izleme çalışmaları hakkında bilgi aldı ve alınan numunelerde zehirli bir atığa rastlanmadığını belirtti.

 • Bakan Özhaseki, Erzincan'daki maden sahasında incelemelerde bulundu
  21 Şub Bakan Özhaseki, Erzincan'daki maden sahasında incelemelerde bulundu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında yaşanan toprak kaymasının ardından bölgeye sevk edilen Mobil Su ve Atıksu İzleme Laboratuvarı'nda incelemelerde bulundu. Özhaseki, yapılan analizler ve izleme çalışmaları hakkında bilgi aldı ve alınan numunelerde zehirli bir atığa rastlanmadığını açıkladı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda iki devletli çözümden başka çaremiz yok
  21 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda iki devletli çözümden başka çaremiz yok

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda, iki devlet esasına dayalı bir çözümden başka çaremiz yoktur. Barışın, huzurun ve güvenliğin devam etmesi için mutlak surette iki devletli çözüm şarttır. Türkiye Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği işbirliğiyle Bağcılar Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'İzler Silinmeden' isimli Kıbrıs fotoğraf sergisi açıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağcılar Belediyesi'nde fotoğraf sergisine katıldı
  21 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağcılar Belediyesi'nde fotoğraf sergisine katıldı

  Bağcılar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye Belediyeler Birliği ve KKTC Belediyeler Birliği ortaklığında hazırlanan "İzler Silinmeden" isimli fotoğraf sergisi, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katıldığı programla açıldı.

 • 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi
  21 Şub 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi

  Marmara Grubu Vakfı (MGV) tarafından İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin (İHKİB) desteğiyle düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, "Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek" ana temasıyla başladı.

 • Meral Akşener: 'Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?'
  21 Şub Meral Akşener: "Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; "Madem 'katil Sisi', 'kardeşim Sisi' oluverecekti; o zaman Doğu Akdeniz’de elimiz neden zayıflatıldı?..Ükemiz tüm bu zararı Erdoğan’ın şahsi tercihleri, dostluk ilişkileri yani aslında paşa gönlü öyle istediği için yaşadı. İktidar şakşakçılarının aksine atılan bu adımın usta bir satranç hamlesi veya stratejik bir planın parçası değil, reel şartların iktidara dayattığı bir zorunluluk olduğunu açıkça görüyoruz” dedi. Akşener, Erzincan İliç’teki maden faciasıyla ilgili de “Bu büyük ihmalkârlığın sorumluları hâlâ utanmadan sorumluluktan kaçıyorlar. 'ÇED raporuyla ne alakası var' diyerek hâlâ utanmadan kendilerini savunuyorlar” diye konuştu.

 • TOSFED Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi için hazırlıklar devam ediyor
  21 Şub TOSFED Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi için hazırlıklar devam ediyor

  Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenecek olan TOSFED Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi'nin hazırlıkları hızla devam ediyor. Eksi 36 Spor Kulübü ev sahipliğinde 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek yarış öncesinde pilotlar ve teknik ekip, karla kaplı Sarıkamış ilçesinin çam ormanlarıyla çevrili parkurlarında araçlarını test ediyor. Yarış pilotlarından Eda Soylu, geçen yıl elde ettiği başarıların ardından bu sezonun tamamında yarışmayı düşündüğünü belirtirken, pilot Sinan Soylu ise geçen yıl elde ettiği şampiyonlukların ardından tüm katılımcılara başarı dileklerinde bulundu.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdüğünü belirtti. TÜRKSOY ve KKTC Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Rauf R. Denktaş'ı Anma Toplantısı'na katılan Yılmaz, Denktaş'ın liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla tarihteki müstesna yerini her zaman muhafaza edeceğini söyledi.

 • KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi
  20 Şub KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile KKTC'nin Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ı anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve birçok davetli katıldı. Konuşmalarda Denktaş'ın sanatsal kimliği ve mücadelesi vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın anma toplantısında yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkü'nün varoluş mücadelesine önderlik eden Denktaş'ın eserlerinin hala yaşadığını vurguladı ve Kıbrıs Türkü'nün egemenlik ve özgürlüğü için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

 • KKTC'de Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anma Programı Yayınlanacak
  20 Şub KKTC'de Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anma Programı Yayınlanacak

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından hazırlanan 'Kıbrıs Türkü Şehitlerini Anıyor' programı, 21 Şubat 2024 tarihinde TSİ saat 21.00'da BRT1 kanalında yayınlanacak. Programda, Kıbrıs Türkü'nün bağımsızlık mücadelesi ve şehitler anılacak. Programa KKTC Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Türkiye Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve diğer önemli isimler de katılacak.

 • KKTC Cumhurbaşkanı: KKTC'nin TDT'deki gözlemci üyeliği yeni siyasetimize güç veriyor
  20 Şub KKTC Cumhurbaşkanı: KKTC'nin TDT'deki gözlemci üyeliği yeni siyasetimize güç veriyor

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) gözlemci bir üyesi olduğunu belirterek, "Zaman içerisinde KKTC'nin görünürlüğü ve uluslararası camia tarafından daha fazla kabul edilmesi yönünde bütün bu atılımlar ve gelişmeler...

 • Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti İzmir'de İş Görüşmeleri Gerçekleştirdi
  20 Şub Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti İzmir'de İş Görüşmeleri Gerçekleştirdi

  Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odasından gelen 13 firma temsilcisi, İzmir'de 200'e yakın iş insanıyla ikili görüşme gerçekleştirdi. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Tataristan ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin yükselen bir grafiğe sahip olduğunu, her iki tarafın da bu ilişkileri geliştirme ve çeşitlendirme konusunda kararlı olduğunu bildirdi.

 • Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası İzmir Ticaret Odası ile İş Görüşmeleri Yaptı
  20 Şub Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası İzmir Ticaret Odası ile İş Görüşmeleri Yaptı

  Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, İzmir Ticaret Odası'na ziyarette bulunarak İzmirli firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda 200'e yakın iş bağlantısı kuruldu. İki ülke arasındaki ticaret hacmi yükselen bir grafiğe sahip olup, Tataristan'ın stratejik konumu ve Kazan'ın Avrasya'nın kalbi konumunda olması ticaretin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı
  19 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan ile birlikte omuz omuza hareket ediyoruz.

 • KKTC Anketine Göre Ersin Tatar, Hem UBP Yönetimi Hem de Üyeleri Tarafından Yeniden Cumhurbaşkanı Olarak Görülmek İstiyor
  19 Şub KKTC Anketine Göre Ersin Tatar, Hem UBP Yönetimi Hem de Üyeleri Tarafından Yeniden Cumhurbaşkanı Olarak Görülmek İstiyor

  2024 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomik ve Politik Durum Değerlendirme Anketi sonuçlarına göre, UBP yönetimi ve üyeleri, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ersin Tatar'ı tekrar Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor. Ankette ayrıca, UBP kurultayında Ünal Üstel'in yeniden Parti Başkanı ve Başbakan olarak görülme isteği öne çıkarken, görevde olmayan bakanlar destek kaybetmiştir.

 • Haluk Levent'e KKTC'de Vatanseverlik Ödülü Verildi
  18 Şub Haluk Levent'e KKTC'de Vatanseverlik Ödülü Verildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) faaliyet gösteren Milli İradeye Saygı Platformu (MİSP) tarafından sanatçı Haluk Levent'e 'Vatanseverlik Ödülü' verildi. Ödül törenine Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve birçok davetli katıldı. Törende konuşan Tatar, deprem felaketinde gösterilen çabaların önemine vurgu yaparken, Levent ise milli duruşun önemine dikkat çekti ve destek olanlara teşekkür etti.

 • Haluk Levent'e KKTC'de 'Vatanseverlik Ödülü'
  17 Şub Haluk Levent'e KKTC'de 'Vatanseverlik Ödülü'

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) faaliyet gösteren Milli İradeye Saygı Platformu (MİSP) tarafından sanatçı Haluk Levent'e 'Vatanseverlik Ödülü' verildi. Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve birçok davetli katıldı. Levent, deprem sürecinde KKTC'den aldıkları destek için teşekkür etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi'ni Gezdi
  14 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi'ni Gezdi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'e kazandırılan Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi'ni ziyaret etti. Tatar, caminin güzelliğini ve şehre değer kattığını belirtti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Tatar'ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılı etkinliklerine katıldı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılı etkinliklerine katıldı

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep'e geçti. Gaziantep Valisi Kemal Çeber'i ziyaret ettikten sonra resim sergisini gezdi. Tatar, Türkiye ile olan kültürel ve ortak hedefler açısından KKTC'nin Anadolu'nun bir parçası olduğunu vurguladı. Ayrıca KKTC'nin Türkiye Cumhuriyeti'ne katkısı olduğunu belirtti ve Akdeniz'deki doğal kaynakları korumak için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'e Geçti
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'e Geçti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep'e geçti. Tatar, Gaziantep Valisi Kemal Çeber'i ziyaret ettikten sonra Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen resim sergisini gezdi. Tatar, KKTC'nin Türkiye ile kültür ve ortak hedefler açısından iç içe olduğunu ve bu birlikteliğin baki olduğunu söyledi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50. Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC Kıbrıs Barış Harekatı'nın büyük Türk siyasetine hizmet ettiğini ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştiğini belirtti. Etkinliğe Gaziantep Valisi, Gaziantep Üniversitesi Rektörü ve diğer yetkililerin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: KKTC'nin milli bakımdan çok değerli olduğunu belirtti
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: KKTC'nin milli bakımdan çok değerli olduğunu belirtti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'te yaptığı konuşmada KKTC'nin milli bakımdan çok değerli olduğunu vurgulayarak, Türkiye ile olan ilişkilerin Doğu Akdeniz'de yeni bir gerçek ortaya çıkardığını söyledi. Tatar, KKTC'nin Mavi Vatan'da yetki alanları ve Libya koridoruyla Türkiye'ye katkı sağladığını belirtti ve KKTC'nin ulusal ve milli çıkarlarının bekası için kazanımlar elde edildiğini ifade etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Adıyaman'daki İsias Otel enkazında incelemelerde bulundu
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Adıyaman'daki İsias Otel enkazında incelemelerde bulundu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adıyaman'daki İsias Otel enkazında incelemelerde bulundu. Tatar, depremde hayatını kaybedenler için dua ederek, Adıyaman halkına sabır diledi ve Kıbrıs Türkleri'nin de burada hayatlarını kaybettiğini belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, 'Doğu Akdeniz'de büyük Türk siyasetine hizmet eden KKTC Kıbrıs Barış Harekatı ile gerçek oldu' dedi. Etkinliğe, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat 2023 tarihini anarak, hayatını kaybedenleri anacaklarını söyledi. Tatar, Adıyaman'da depremde yıkılan İsias Otel'in enkaz alanını ziyaret etti ve acıyı paylaştıklarını vurguladı. Ayrıca, Türk yargısına olan güvenini ifade ederek, adaletin yerini bulmasını umduklarını belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı İsias Otel Enkazını Ziyaret Etti
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı İsias Otel Enkazını Ziyaret Etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Esin Tatar, Adıyaman'da bulunan İsias Otel enkazını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Tatar, depremin Kıbrıs Türk'ü için büyük bir acı olduğunu belirtti ve adaletin yerini bulması için gerekli değerlendirmenin yapılacağını vurguladı.

 • Van YYÜ, Hakkari'deki depremlerle ilgili kapsamlı bir çalışma yapacak
  13 Şub Van YYÜ, Hakkari'deki depremlerle ilgili kapsamlı bir çalışma yapacak

  VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ), Afet Yönetimi ve Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Azad Sağlam Selçuk, Hakkari'de sık görülen depremlere değinerek, yaz aylarında kapsamlı bir çalışma yapılacağını belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta İş İnsanlarıyla Buluştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta İş İnsanlarıyla Buluştu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş insanlarıyla bir araya geldi. Tatar, Kahramanmaraş'ın potansiyelini değerlendirmek için iş insanlarına büyük görevler düştüğünü belirtti. Ayrıca, bir restoranda düzenlenen etkinlikte KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın satırla dondurma keserken çekilmiş fotoğrafını gören Tatar, eline aldığı satırla tavana asılı dondurmayı kesti.

 • DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ
  12 Şub DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

  'DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıldönümü töreninin ardından Kapıçam Şehir Mezarlığı'na geçti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, milli savunma sanayisine yatırım yapılabilir
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, milli savunma sanayisine yatırım yapılabilir

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'deki gibi KKTC'de de milli savunma sanayisine yönelik yatırımların yapılabileceğini belirtti. Tatar, Kahramanmaraş'ta düzenlenen etkinliklerde yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ın potansiyeline değinerek, savunma sanayisi alanında KKTC'nin de yatırım yapabileceğini vurguladı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek, bölgenin ekonomik potansiyelini değerlendirmenin önemine vurgu yaptı. Tatar, inanç ve vatan sevgisiyle geleceğe emin adımlarla yürümenin azmi ve kararlılığının büyük bir başarı olduğunu belirtti. Ayrıca, KKTC'ye milli savunma sanayii yatırımı yapılması gerektiğini ifade etti ve deprem sonrası yapılacak yatırımlarla Kahramanmaraş'ın turizm ve kültür merkezi haline geleceğine inandığını dile getirdi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta düzenlenen etkinliklerde yaptığı konuşmada, Kıbrıs'ın Türk dünyasının Akdeniz'e açılan bir penceresi olduğunu ve siyasi, ekonomik ve denizlerdeki haklarının fevkalade önemli milli bir değer olduğunu belirtti. Tatar, KKTC'nin Türkiye'nin desteğiyle uluslararası toplantılara katıldığını ve Kıbrıs'ın stratejik önemine vurgu yaptı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente giderken yaptığı açıklamada, Kıbrıs'ta bir barış anlaşmasına imza atılacaksa, bu ancak karşılıklı olarak egemenliklerin tanınmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'taki depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'taki depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlarını ziyaret etti. Tatar, dua ederek mezarlara karanfil bıraktı.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal ve milli çıkarları için birlikte geleceğe yürümekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Depremin merkez üssünde buruk kurtuluş bayramı
  12 Şub Depremin merkez üssünde buruk kurtuluş bayramı

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü, meydana gelen depremler nedeniyle buruk bir şekilde kutlandı. Depremde hayatını kaybedenler ve şehitler anısına yapılan etkinliklerde saygı duruşu, istiklal marşı ve Kur'an-ı Kerim okundu. Kurtuluş destanını anlatan tiyatro gösterisi ve Jandarma ekiplerinin gösterisi de ilgiyle izlendi.

 • Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı
  12 Şub Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü kentte düzenlenen törenlerle kutlandı.

 • Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu depremler nedeniyle buruk kutlandı
  12 Şub Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşu depremler nedeniyle buruk kutlandı

  Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü, meydana gelen depremler nedeniyle buruk bir şekilde kutlandı. Kentte düzenlenen etkinliklerde depremde hayatını kaybedenler ve şehitler anısına saygı duruşu yapıldı. Kurtuluş destanını anlatan tiyatro gösterisi ve Jandarma ekiplerinin gösterisi de ilgiyle izlendi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeyi hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak görüyoruz
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeyi hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak görüyoruz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Siirt'te düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin hizmet etmeyi hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak gördüğünü belirtti. Zeybekci, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kentte bütün belediyeleri almak için çalışacaklarını söyledi ve AK Parti'nin hizmet anlayışının diğer siyasi partilerden farklı olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin son zamanlarda yaşadığı zorluklara rağmen AK Parti'nin ülkeyi daha da ileriye taşıyacağını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanımızın Selamlarını Getirdim
  10 Şub Cumhurbaşkanımızın Selamlarını Getirdim

  AK Parti'nin Siirt ilçe belediye başkan adayları, Doğan Mahallesi'ndeki Siirt Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıyla duyuruldu. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Batman Milletvekili Ferhat Nasırlıoğlu, Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, AK Parti İl Başkanı Bahri Caner Özturan, ilçe belediye başkan adayları ve partililer katıldı. Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini ifade ederek, 'Buraya bu kardeşinizi görevlendirdiği zaman sıkı sıkı tembih etti. 'Ben zamanında Siirt milletvekili olmakla büyük onur ve gurur duydum. Siirt demek vefa demektir, Siirt demek nezaket demektir, Siirt demek fedakarlık demektir. Benim fedakar kardeşlerime selam ve sevgilerimi ilet' diye bizzat tembih etti. Cumhurbaşkanımızın, milletin adamının selamlarını getirdim' dedi. Zeybekci, Türkiye'yi satın alma gücüne göre dünyanın 11'inci büyük ekonomisi yaptıklarını belirterek, 'Biz Türkiye'yi 20 yılda Dünya Bankası'nın raporuna göre, satın alma gücüne göre Dünyanın 11'inci büyük ekonomisi yaptık. Bütün samimiyetimizle söylüyoruz, Avrupa'nın hiçbir ülkesinde olmayan sağlık sistemi Türkiye'de var. Dünya'nın en büyük afetlerinden birini geçirdik, 6 Şubat depremlerini, altından Türkiye Cumhuriyeti devleti, AK Parti'nin yönetimiyle başı dik bir şekilde kalkıyor. Problem yok mu? Var. İstihdamla ilgili, işsizlikle ilgili, emekli maaşlarıyla ilgili, soruyorum sizlere, bugüne kadar kim yaptı? AK Parti yaptı. Daha bundan sonra kim yapar, AK Parti yapar. Problem varsa kim bunu ortadan kaldırır? AK Parti ortadan kaldırır' diye konuştu.

 • Nihat Zeybekci: Batman Belediyesi'ne hizmetkar bayrağını çektiğimizde zeybek oynayacağım
  10 Şub Nihat Zeybekci: Batman Belediyesi'ne hizmetkar bayrağını çektiğimizde zeybek oynayacağım

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Batman'da partisinin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta AK Parti'nin Batman Belediyesi'ne hizmetkar bayrağını çektiğinde zeybek oynayacağını söyledi.

 • AK Parti Batman'da belediye başkan adaylarını tanıttı
  10 Şub AK Parti Batman'da belediye başkan adaylarını tanıttı

  AK Parti, Batman'da 31 Mart yerel seçimleri için il merkezi, 5 ilçe ve 5 beldede gösterdiği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, AK Parti'nin gerçek belediyecilik anlayışıyla halka hizmet eden adaylarla yola çıktığını belirtti.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi
  10 Şub Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi. Başkan Kurt’a Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de eşlik etti.

 • AK Parti Uşak İl Teşkilatı, 31 Mart 2024 seçimleri için belediye başkan adaylarını açıkladı
  09 Şub AK Parti Uşak İl Teşkilatı, 31 Mart 2024 seçimleri için belediye başkan adaylarını açıkladı

  AK Parti Uşak İl Teşkilatı, 31 Mart 2024 mahalli ve idari seçimleri için belediye başkan adaylarını tanıtmak için Yeni Kapalı Spor Salonunda Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Açıklanan adaylar arasında Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da bulunuyor.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın: Seçimin sandıkta kazanıldığını bileceğiz
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın: Seçimin sandıkta kazanıldığını bileceğiz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, Uşak'ta düzenlenen AK Parti İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, seçimlerin sandıkta kazanıldığını vurgulayarak, herkesin seçim günü sandığı sahiplenmesini istedi. Yalçın, ayrıca AK Parti'nin gerçek belediyecilik anlayışıyla şehirleri kalkındırma ve hizmet getirme mücadelesi verdiğini belirtti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de aday tanıtım toplantısında konuştu
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de aday tanıtım toplantısında konuştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşarak, oyunuzu kendinize verin, kucağınızdaki bebeğinizin geleceğine, Hakkari'nin ve gençlerinizin geleceğine verin dedi. Zeybekci, AK Parti'nin ülkenin her yerine hizmet götürdüğünü ve millete hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak gördüklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güçte olduğunu vurguladı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Şırnak'ın bütün ilçelerinde AK Parti hizmet bayrağının dalgalanacağını belirtti. Zeybekci, AK Parti'nin hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geldiğini vurgulayarak, belediye başkan adaylarına ve parti üyelerine önemli bir gün olduğunu söyledi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin hizmet etmek ve vatandaşa hizmetkar olmak amacıyla var olduğunu belirtti. Zeybekci, ayrıca Türkiye'nin bu coğrafyanın çadır direği olduğunu ve 7 düvelin hedefinde olduklarını ifade etti.

 • AFAD ve Artvin Valisi, sel ve heyelan bölgelerinde inceleme yaptı
  09 Şub AFAD ve Artvin Valisi, sel ve heyelan bölgelerinde inceleme yaptı

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar ile Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Borçka ilçesinde yaşanan sel ve heyelandan etkilenen bölgelerde inceleme yaptı. Sel ve heyelanlar nedeniyle birçok bina tahliye edilirken, zarar tespit çalışmaları başlatıldı. Vali Ünsal, vatandaşların can ve mal güvenliğinin öncelik olduğunu belirtti.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için 55 yeni adayını açıkladı
  07 Şub MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için 55 yeni adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde 5 ilçe ve 50 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayını daha açıkladı.

 • Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyor
  06 Şub Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyor

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, Marmara'da olacak bir depremde tsunami olacağının öngörüldüğünü belirtti. Tatar, Marmara ve diğer kıyılarda tsunami gözlem istasyonlarının bulunduğunu ve bu çalışmaların önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca, Kahramanmaraş'taki depremlerin ardından yapılan çalışmalarda, binaların beton dayanımında kalite sorunu olduğu ve yönetmeliklerin sağlanmadığı tespit edildi.

 • KKTC Depreminde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Törenleri Düzenlendi
  06 Şub KKTC Depreminde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Törenleri Düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerde hayatını kaybeden 49 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı için Gazimağusa'da anma törenleri düzenlendi.

 • AFAD: Marmara depreminde tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapılıyor
  06 Şub AFAD: Marmara depreminde tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapılıyor

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, Marmara depreminde tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapıldığını belirtti. Ayrıca, AFAD'ın arama kurtarma personeli sayısını 100 bine çıkarma hedefi olduğunu ve deprem etkinliğinde bir değişiklik olmadığını ifade etti. Bilim insanları, Kahramanmaraş depremlerinin enerjisinin oldukça fazla olduğunu ve beton dayanımında kalite sorunu olduğunu vurguladı.

 • AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: 'Kentsel dönüşüm yasasını doğru anlamamız gerekiyor'
  06 Şub AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: 'Kentsel dönüşüm yasasını doğru anlamamız gerekiyor'

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, deprem sonrası riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binaların üretilmesi gerektiğini belirterek, kentsel dönüşüm yasasının doğru kullanılması ve anlaşılması gerektiğini söyledi. Tatar, Türkiye'deki riskli yapıların dönüştürülmesi için önümüzdeki 5 yıllık sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 6 Şubat Depremleri Türkiye'de Karada Oluşmuş En Büyük Deprem
  06 Şub 6 Şubat Depremleri Türkiye'de Karada Oluşmuş En Büyük Deprem

  İçişleri Bakanlığı AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, 6 Şubat depremlerinin 570 kilometre civarında bir yüzey kırığı meydana getirdiğini ve dünyanın bir başka ülkesinde örneği olmayan karada oluşmuş en büyük deprem olduğunu belirtti. Deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ve yaklaşık 35 bin ülke içi, 11 bin uluslararası arama-kurtarma personelinin bölgede görev aldığını açıkladı. Ayrıca, 1 milyon çadırın bölgeye sevk edildiği ve 2,5 milyon kişiye barınma hizmeti sunulduğunu ifade etti.

 • AFAD: Riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binalar üretmemiz gerekiyor
  06 Şub AFAD: Riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli binalar üretmemiz gerekiyor

  AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, depremin birinci yıl dönümünde yaptığı açıklamada, riskli yapıların dönüştürülmesi ve dirençli, deprem performansı arttırılmış binalar üretmenin önemine vurgu yaptı. Tatar, kentsel dönüşüm yasasının doğru kullanılması gerektiğini belirtti ve önümüzdeki 5 yıllık sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 • AKUT Giresun Ekibi, Kahramanmaraş Depreminin Ardından Yaşadıklarını Anlattı
  06 Şub AKUT Giresun Ekibi, Kahramanmaraş Depreminin Ardından Yaşadıklarını Anlattı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından geçen bir yıla rağmen hala o anları unutamayan AKUT Giresun ekibi, yaşadıklarını anlattı. Gönüllüler, enkaz altından kurtardıkları insanlarla gönül bağı kurduklarını ve hala hissettiklerini belirtti. Doktor Ayşegül Okur, zor kararlar vermek zorunda kaldıklarını ve hala o anların etkisinden kurtulamadıklarını ifade etti. Kurtardıklarının mutluluğunu, kurtaramadıklarının üzüntüsünü hala yüreklerinde hissettiklerini söyleyen ekip üyeleri, zorlu çalışmalar sonucunda her kurtarışın tarifsiz bir mutluluk olduğunu dile getirdi.

 • Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi
  06 Şub Asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi

  6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen asrın felaketinin 1'inci yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlar için Şırnak'ta mevlit programı düzenlendi. Şırnak Geylani Camiinde düzenlenen program, Şırnak Valisi, milletvekili, belediye başkanı ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

 • Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı tarafından 'Seninleyiz Türkiye' adlı antoloji yayımlandı
  06 Şub Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı tarafından 'Seninleyiz Türkiye' adlı antoloji yayımlandı

  Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı tarafından yayımlanan 'Seninleyiz Türkiye' adlı antoloji, Türk şairlerin yanı sıra Azerbaycanlı, Kazak, Kırgız, Özbek, Türkmen, Afgan, İranlı, Kıbrıslı, Gagavuz, Tatar, Başkurt, Çuvaş, Yakut, Kosovalı, Kerküklü, Kırım-Tatar ve Uygur şairlerin şiirlerini içeriyor.

 • Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti
  05 Şub Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın, ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi. Altın'ın cenazesi Bingöl'e uğurlandı. Törene, Vali Cevdet Atay, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

 • İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın'ın Cenazesi Memleketine Uğurlandı
  05 Şub İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın'ın Cenazesi Memleketine Uğurlandı

  Şırnak'ta kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın'ın cenazesi, Bingöl'e gönderilmek üzere düzenlenen törenle memleketine uğurlandı. Törene birçok yetkili, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

 • Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetti
  05 Şub Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetti

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın, kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Altın'ın ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

 • Şırnak İl Sağlık Müdürü Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti
  05 Şub Şırnak İl Sağlık Müdürü Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın, ikamet ettiği otel odasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Altın'ın ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Niksar'daki heyelan bölgesinde vatandaşlara destek mesajı verdi
  05 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Niksar'daki heyelan bölgesinde vatandaşlara destek mesajı verdi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat'ın Niksar ilçesinde meydana gelen heyelan sonucu evleri yıkılan köy sakinlerine telefonla bağlanarak destek mesajı verdi. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ise bölgede incelemelerde bulundu ve heyelanın devam etme riskini değerlendirdi. Karaloğlu, evleri yıkılan vatandaşların hak sahibi yapılacağını ve bölgenin yerleşime kapatılacağını belirtti.

Advertisement