Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü - Son Dakika

Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü

24.01.2015 17:44
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü, System.String[]

Fikir Kulüpleri Federasyonu üyesi Mustafa Güneş, "Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu üyesi Mustafa Güneş,

"Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi. Bıraksınlar onlar istedikleri kralların yasını tutsunlar, biz Uğur Mumcu'ların yasını tutacağız"

Haber-Kamera: Enver ALAS - İstanbul/ DHA

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Mecidiyeköy metrobüs durağında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, "Keskin kalemler, karanlığı yırtacak" yazılı pankart açtı. Uğur Mumcu'nun fotoğraflarının yer aldığı dövizleri taşıyan grup, yürüyüş boyunca 'Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok' şeklinde sloganlar attı.

Grup, Cumhuriyet'in Şişli'deki binası önüne yaklaştığında polis tarafından durduruldu. 'Charlie Hebdo' karikatürlerini yayınladığı gerekçesiyle protestoların yaşandığı Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağı yaya ve araç girişine kapatan polis, FKF'li grubun da gazetenin önüne girişine izin vermedi.

Burada grup adına bir açıklama yapan Mustafa Güneş, Uğur Mumcu'yu anmanın bir kavgayı anma konusu olduğunu belirterek, "Bu kavga memleketteki, aydınlanma, özgürlük laiklik kavgasıdır. Bu kavga IŞİD'çi çetelere karşı durmaktır. Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi. Bıraksınlar onlar istedikleri kralların yasını tutsunlar, biz Uğur Mumcu'ların yasını tutacağız" dedi.

Konuşmaların ardından aralarında FKF Genel Başkanı Erçin Fırat, Odatv Yazarı Barış Terkoğlu'nun da olduğu üç kişi grubu temsilen polisin izni ile Cumhuriyet Gazetesi'ne girerek binanın girişine koydukları Uğur Mumcu resminin yanına karanfiller bıraktı. Daha sonra grup alkışlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı.

Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü
Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mecidiyeköy'den Cumhuriyet'e Uğur Mumcu'yu Anma Yürüyüşü - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor