Mersin Köylü Çocuklar, Sinema ve Tiyatro ile Tanıştı - Son Dakika
Güncel

Mersin Köylü Çocuklar, Sinema ve Tiyatro ile Tanıştı

Mersin Köylü Çocuklar, Sinema ve Tiyatro ile Tanıştı

Köylü çocuklar, sinema ve tiyatro ile tanıştıMERSİN Sinema Derneği ile Mersin Tiyatrolar Derneği'nin birlikte hazırladığı 'Umudumuz Çocuklar' projesi kapsamında, uzak yerleşim yerlerindeki çocuklar tiyatro ve sinema ile tanıştırılıyor.

15.03.2016 12:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Köylü çocuklar, sinema ve tiyatro ile tanıştı

MERSİN Sinema Derneği ile Mersin Tiyatrolar Derneği'nin birlikte hazırladığı 'Umudumuz Çocuklar' projesi kapsamında, uzak yerleşim yerlerindeki çocuklar tiyatro ve sinema ile tanıştırılıyor.

Daha önce Mut İlçesi'nin Ballı, Erdemli İlçesi'nin Üzümlü Köyü'ndeki çocuklarla bir araya gelen sanatçılar bu kez Çamlıyayla İlçesi'ne bağlı Fakılar Köyü'ne gitti. Mersin Sinema Derneği Başkanı Gürhan Ötün, Mersin Tiyatrolar Derneği Başkanı Deniz Sandalcı, Genel Sekreteri Hülya Yardıcı, dernek sözcüsü Riyadhan Kartal ve üyeler, köyde yaşayan çocukları sanatsal faaliyetlerle tanıştırarak, eğitim verdi. Yaratıcı drama atölyesi ile eğlenceli dakikalar yaşayan çocuklar, müzik atölyesinde nota öğrendi, şarkı söyledi. Resim atölyesinde de taş ve kozalak boyayan çocuklar, ardından sergilenen gölge oyununu izlendi.

Mersin Sinema Derneği Başkanı Gürhan Ötün, yaptığı açıklamada "Çocuklarımızın gözlerindeki ışığı gördükçe onların geleceğine birer tohum attığımızı daha çok hissediyoruz. Umudumuz Çocuklar projesini hız kesmeden sürdüreceğiz" dedi.

Mersin Tiyatrolar Derneği Başkanı Deniz Sandalcı ise "Buradaki çocuklarımızı ilk defa sanatla buluşturduk. Onların hayatına küçük bir dokunuş yapabildiysek ne mutlu bize. Bu proje tüm sanat kurumlarına örnek olmalıdır. Biz bunu yapabiliyorsak sanatsal alanda çalışan kurumlar da yapabilir" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mersin Köylü Çocuklar, Sinema ve Tiyatro ile Tanıştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor
  05:28 Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'teki depremde yıkılan Ezgi Apartmanı davasında, 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıkların tutukluluk hali devam ederken, firari sanıklar hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılması talebi reddedildi. İddianamede, sanıkların 'olası kastla kasten öldürme' ve 'bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

 • Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı
  04:11 Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu trafik levhasına çarpan otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı ve sağlık durumları iyi olduğu belirtildi.

 • Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi
  04:09 Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonrası yıkılan Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşması ikinci günde devam etti. Duruşma sonrası yapılan açıklamada, mahkeme heyeti sanıkların 'kırmızı bülten' ile aranmalarını reddetti. Avukat Ersan Şen, kim sorumlu ve suçlu ise ortaya çıkmasını istediklerini belirtti.

 • Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi
  04:07 Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi

  Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağı mevkisinde yapılan denetimde araç sürücüleri trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Telefonla konuşma, ışık ihlali, takograf ve belge denetimi yapılan uygulamada 224 araç kontrol edildi. Denetimlerde 3 bin 135 lira ceza uygulanan bir sürücüye aracını muayene yaptırmadığı gerekçesiyle ceza kesildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise yol asayiş uygulamasında 185 kişiye GBT kontrolü yaptı.

 • Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı
  04:01 Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı

  Tokat'ın Turhal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, biri jandarma olan 5 kişi yaralandı. Kazada, Uzman Çavuş S.A. yönetimindeki bir otomobil, diğer iki otomobille çarpıştı. Yaralılar, ambulanslarla Turhal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Advertisement