Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi - Son Dakika

Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi

21.10.2019 11:02

Ölmek üzereyken bulunan köpeği Kaymakam sahiplendiMersin'in Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Adana'da Seyhan Nehri civarında bulunan ve ölmek üzere olan sokak köpeğine ve yanında getirilen bir kediyi sahiplendi.

Ölmek üzereyken bulunan köpeği Kaymakam sahiplendi

Mersin'in Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Adana'da Seyhan Nehri civarında bulunan ve ölmek üzere olan sokak köpeğine ve yanında getirilen bir kediyi sahiplendi. Hükümet Konağı'nda kedi ve köpeğe yer hazırlatan Emiroğlu, Köpeğimiz hükümet konağı avlusunun yeni güvenlik elemanı. Büyüyünce bizi koruyacak dedi.

Mersinli seramik sanatçısı Nermin Elmalı, Adana Seyhan Nehri civarında ölmek üzere olan sahipsiz bir köpek buldu. Köpeği aracıyla yanına alan Elmalı, hayvanseverliğiyle bilinen Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu'na getirdi. Kaymakam Emiroğlu, köpek ile birlikte getirilen yavru kediyi de görünce onu da sahiplendi.

Daha önce görev yaptığı İzmit'ten gelirken iki kediyi getirerek evinde besleyen Kaymakam Emiroğlu, 'Hera' ismi konulan sahipsiz köpeğe Hükümet Konağı binasının bahçesinde kulübe yaptırdı. 'Risus' ismi verilen 3 aylık kediyi ise makam dinlenme odasında beslemeye başladı.

'BÜYÜYÜNCE BİZİ KORUYACAK'

Hayvanları herkesin sevmesi gerektiğinin belirten Kaymakam Emiroğlu, Adana Seyhan Nehri civarında bulunan ve ölmek üzere olan köpeğimiz Hera'yı sahiplenip hükümet konağı bahçemizde bakıma aldık. Gerekli aşıları ve bakımı yapıldı. Şimdi biz onu koruyup besliyoruz daha sonra büyüdüğünde oda bizi koruyacak inşallah. Köpeğimiz Hükümet Konağı avlusunun yeni güvenlik elemanı. Esnaf besliyor, biz besliyoruz. Kedimizi ise büyüyünce evime götürüp besleyeceğim dedi.

'Hera' Hükümet Konağı binasına gelenler vatandaşların da ilgisiyle karşılanıyor.

Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi
Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi
Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi
Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mersin ölmek üzereyken bulunan köpeği kaymakam sahiplendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı