MGD'de Yeni Dönem - Son Dakika

MGD'de Yeni Dönem

16.06.2014 16:53
MGD'de Yeni Dönem, System.String[]

Magazin Gazetecileri Derneği 11. Dönem Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Onur Kurulu gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulun ardından belirlendi.

Demokratik bir ortamda gerçekleştirilen ve üç listenin yarıştığı Genel Kurulda daha sonra iki listenin birleşmesiyle yarış Muharrem Acartürk ve Sinan Tosun listeleri arasında geçti. Genel Kurulun sonuçlanmasıyla çoğunluk üyenin oyunu alan Sinan Tosun listesi seçimden galip ayrıldı.

Seçim sonrası yazılı bir açıklama yapan MGD Yönetim Kurulu, seçimin ardından ortaya çıkan sonucun, dernekte uzun vadeli istikrarın korunması adına gösterilen hassasiyetin bir göstergesi olarak algılanmalıdır diyerek, "Üye iradesinin sandığa yansımasıyla derneğimizde yeni bir dönem başlamıştır. Seçim döneminin sona ermesiyle birlikte, yeniden geleceğe ve öncelikle yapısal reformlara odaklanıyoruz. Öncelikle mesleki sorunlara ağırlık vererek, meslek içi sıkıntıların çözümüne yönelik çalışmaların ağırlığını artırmaya yönelik çalışmalar yapacağız. Bunun için de artık hepimiz günlük çalkantılardan sıyrılıp işine odaklanacaktır" açıklamasında bulunuldu.

Daha şeffaf, daha dinamik

Yönetim Kurulu açıklamasında ayrıca, " Türkiye'nin önde gelen meslek Derneklerinin arasında yer alan MGD'nin yeni yönetimi, güçlü kadrosuyla, hem oy veren hem oy vermeyen bütün üyelerine daha şeffaf, daha dinamik, daha saygın bir hizmet anlayışıyla yoluna devam edecektir. Unutmayalım ki, bu dernek sadece seçilenlerin değil, 600 ü aşkın magazin gazetecisinin derneğidir. Sorumluluğumuzun ve üstlendiğimiz yükümlülüğün farkındayız, bu farkı önümüzdeki süreç içerisinde bütün üyelerimizin hissedeceği bir yönetim anlayışı ile çalışarak, üreterek ve paylaşarak göstereceğiz." denildi.

MGD'de Yeni Dönem

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel MGD'de Yeni Dönem - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı