MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki - Son Dakika

MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki

07.02.2019 10:06

MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a sert tepkiMALATYA - Sözcü Yazarı Soner Yalçın'ın 12 Eylül darbesinde idam edilmesi ile ilgili kaleme aldığı köşe yazısının tamamen yalan olduğunu ifade eden MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, "Böyle bir yazıyı yazarak neyi kastetti?

MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a sert tepki

MALATYA - Sözcü Yazarı Soner Yalçın'ın 12 Eylül darbesinde idam edilmesi ile ilgili kaleme aldığı köşe yazısının tamamen yalan olduğunu ifade eden MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, "Böyle bir yazıyı yazarak neyi kastetti? Olsa olsa İzmir'deki Tunç Soyer'i kurtarma çalıştı" dedi.

TBMM Genel Kurulunda gündem dışı söz alan MHP'li Fendoğlu, Sözcü Yazarı Soner Yalçın'ın 5 Şubat 2019 tarihli "Siz önce aynaya bakın" adlı köşe yazısında AK Parti'nin kurucularından eski milletvekili Ramazan Toprak'ın 12 Eylül 1980 darbesi döneminde Malatya'da askeri savcı olduğunu ve Ülkücü Cengiz Baktemur'un idam edilmesinde rol aldığını ima etmesinin tamamen hayal ürünü olduğunu söyledi.

Ramazan Toprak'ın 1960 doğumlu olduğunu ve 12 eylül 1980'de 20 yaşında üniversite öğrencisi olduğunu ifade eden Fendoğlu, "Köşe yazılarında hayali savcı üretip, Ülkücü Şehitlerimiz üzerinden prim yapmak veya Ülkücülere işkence emrini veren savcının oğlunu aklamaya çalışan sözde gazetecinin yazdıkları doğru değil" dedi.

O dönem Toprak'ın 20 yaşında savcı olmadığını belirten Fendoğlu,

"Ramazan Toprak'ı 12 Eylül savcısı olarak itham ediyor yazısında. 12 Eylül olduğunda da kendisi 20 yaşında, savcı falan da değil. Sonra Malatyalı şehidimiz Allah cennet mekan eylesin Cengiz Baktemur davasında da savcılık falan yapmadı. Böyle bir yazıyı yazarak neyi kastetti? Olsa olsa İzmir'deki Tunç Soyer'i kurtarmaya çalıştı" ifadelerini kullandı.

MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki
MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki
MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki
MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'den Sözcü Yazarı Soner Yalçın'a Sert Tepki - Son Dakika


Son Dakika

Oyun oynamak yerine ekonomiyi tartışan çocukların videosu sosyal medyada gündem oldu Erdoğan'la görüşen Gökçek'in keyfi yerinde! Ateş yakıp başında 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısını söyledi Sokak ortasında vahşet! Baldızına laf attığı için tartıştığı şahıslar boğazını kesti Ermenistan'da eleştirilerin hedefi olan Başbakan Paşinyan istifa etmeyeceğini açıkladı Sokak ortasında başından vurulmuş olarak bulunan gencin yanındaki boş kovanlar cinayet şüphesini doğurdu Kerimcan Durmaz'dan küs olduğu Selin Ciğerci'ye ağır sözler: Ben ona destek oldum, o bana köstek Berat Albayrak'ın babasından dikkat çeken çıkış: Liderin önüne çıkan çukur varsa doldurmak lazım Son Dakika! Meral Akşener canlı yayında duyurdu: Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için İmamoğlu'na soruşturma açıldı