Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi - Son Dakika

Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi

06.05.2017 20:31
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi

Kocaeli'de düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın üçüncü gününde Karate Milli Takımı, 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak adeta kürsüye abone oldu.

Kocaeli'de düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın üçüncü gününde Karate Milli Takımı, 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak adeta kürsüye abone oldu. Kocaeli'de Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda yapılan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda Türk karatecilerin tarihi başarısı sürüyor. Şampiyonanın ilk iki gününde 16 kategorinin 15'inde madalya maçı yapmaya hak kazanarak bir ilki gerçekleştiren Milli Takım, müsabakalar sonucunda elde edilen 12 Avrupa derecesiyle adeta kürsüye abone oldu. Şampiyona'nın üçüncü gününde rakiplerini tek tek yenerek finale yükselen 67 kiloda Burak Uygur, 84 kiloda Uğur Aktaş ve 55 kiloda Tuba Yakan altın madalya kazandı. Final müsabakalarında rakiplerine mağlup olan katada Ali Sofuoğlu, +84 kiloda Enes Erkan, +68 kiloda Meltem Hocaoğlu ve Bayanlar Kata takımı ise gümüş madalyanın sahibi oldular. Bronz madalya müsabakalarında ise katada Dilara Bozan, 75 kiloda Erman Eltemur, 50 kiloda Serap Özçelik, 61 kiloda Merve Çoban ve 68 kiloda Şeyda Burucu rakiplerini yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

"SPORTİF OLARAK ONLARDAN DAHA ÜSTÜN OLDUĞUMUZU ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞIYORUZ"

52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nı değerlendiren Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, "Bu şampiyonada misafirlerimize Türkiye'nin misafirperverliğini, huzur ortamını göstermeye çalışıyoruz. Sportif olarak onlardan daha üstün olduğumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz. Şampiyona bizim için gayet iyi gidiyor. Buradaki hedeflerimiz tuttu. 16 kategorinin 15'inde madalya maçı yapıyoruz. Büyük bir ihtimalle 14'ünde madalya almayı başaracağız. İnşallah çocuklar için hayırlısı olur" dedi.

"OLİMPİYATLARA ALT YAPIMIZ HAZIR"

Karate branşının Olimpiyatlara girmesini değerlendiren Delihasan, "2020 Olimpiyatlarında yarışacağız. Bizim için olimpiyatlar önemli. Bunun farkındayız. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Alt yapımızda buna hazır" diye konuştu.

"UZUN BİR SÜRE SONRA TATAMİYE ÇIKIP MADALYA ALMAK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Bayanlar 68 kiloda mücadele ederek Avrupa üçüncüsü olan Şeyda Burucu, "Bu şampiyonanın bende inanılmaz bir anısı kaldı. Çünkü uzun bir aradan sonra kendimi tekrar tatami de görmek ve madalya ile sonuçlanmış olması beni çok mutlu ve motive etti. Karate Olimpiyatlara girdi, inşallah orada da yarışacağız. Bunu elde etmek için bir sürü maçlar girmemiz gerekiyor ve maçlara çok iyi şekilde hazırlanacağım. Bu madalya buna vesile oldu diyebilirim" açıklamasını yaptı.

52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası 7 Nisan Pazar günü oynanacak olan takım kata ve kumite madalya müsabakaların ardından sona erecek.

(İsmail Gündüz/ İHA)

Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi
Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Milli Karatecilerden 12 Avrupa Derecesi - Son Dakika


Son Dakika

Rekabet Kurulu, sahibinden.com'a soruşturma açtı 18:37 Rekabet Kurulu, sahibinden.com'a soruşturma açtı Başkan Ali Koç'un aylar önce yaptığı çağrı karşılık buldu! Metin Tokat, MHK üyeliğinden ayrıldı 18:16 Başkan Ali Koç'un aylar önce yaptığı çağrı karşılık buldu! Metin Tokat, MHK üyeliğinden ayrıldı 17 yaşındaki kıza cinsel istismardan yargılanan sanık çark etti: Kendi rızasıyla geldi 18:11 17 yaşındaki kıza cinsel istismardan yargılanan sanık çark etti: Kendi rızasıyla geldi
Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor 17:48 Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince 17:14 Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince "Bunlar PKK'lı" diyerek çevreden yardım istedi Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş
Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak 16:43 Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı 15:16 Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı
Advertisement