Son Dakika Haberleri: Mimarlar Odasından Yalçın'a Ziyaret

Mimarlar Odasından Yalçın'a Ziyaret

11 ay önce

Van Mimarlar ve Mühendisler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kartal ve yönetim kurulu üyeleri, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Mimarlar Odasından Yalçın'a Ziyaret, System.String[]
Van Mimarlar ve Mühendisler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kartal ve yönetim kurulu üyeleri, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ı makamında ziyaret etti.

Kentte bulunan STK ve dernek yöneticileriyle sık sık bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Musafa Yalçın, bu kapsamda kısa bir süre önce 9. olağan genel kurulunu yaparak yeni yönetimini belirleyen Van Mimarlar ve Mühendisler Odası Yönetim Kurulunu kabul etti. Makamda gerçekleşen ziyarette, Yalçın konuklarına Van Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Kentin estetik anlamda gelişimi için mimarinin önemli olduğunu belirten Yalçın, "Başarılı şehirler mimarlara önem veren şehirlerdir. Van Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin en doğru şekilde imarı için mimarlarımızdan yüksek oranda katkı bekliyoruz. Valimiz de göreve başlarken ilk olarak bir mimar danışman atayarak mimarlara verdiği önemi gösterdi. Sizlerin de katkısıyla Van için hep birlikte çalışacağız" dedi.

Mimarların talep ve görüşlerini ileten Van Mimarlar ve Mühendisler Odası Başkanı Barış Kartal ise, Van Büyükşehir Belediyesinin mimarlık çalışmalarının kendilerini memnun ettiğini ve oda olarak çalışmalara destek vermek istediklerini bildirdi. - VANİzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı