Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti - Son Dakika

Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti

03.01.2016 13:26
Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti, System.String[]

Yakınkent İMKB İlkokulunun ana sınıfı öğrencileri, Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi’ni (MABESEM) ziyaret etti.

Yakınkent İMKB İlkokulunun ana sınıfı öğrencileri, Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi'ni (MABESEM) ziyaret etti. Öğrenciler, kil şekillendirme kursundan eğlenceli vakit geçirdi.

Her hafta bir ilköğretim okulu tarafından ziyaret edilen MABESEM de öğrenciler hem sosyal faaliyetleri yakından tanıyorlar hem de eğlenceli vakitler geçiriyorlar. Son olarak, öğretmenleri Emine Doğan ve Zeynep Doğan eşliğinde MABESEM' i ziyaret eden öğrenciler, kil şekillendirme ve psikodrama kursuna giderek doyasıya eğlendiler. Öğretmen arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine MABESEM'e geldiklerini belirten ana sınıfı öğretmenlerinden Emine Doğan, öğrencilerin görerek daha iyi öğrendiklerini, MABESEM'in de buna önemli katkı sağladığını söyledi. Doğan, "Öğretmen arkadaşlarımızın tavsiyelerinin yanı sıra MABESEM'i internetten de araştırdık. Anaokulumuzdaki 42 öğrencimizle buraya geldik. Öğrencilerimiz kil şekillendirme ve çocuk tiyatrosu kursuna katıldılar. Kil şekillendirmeyle kas gelişimleri sağlanırken, tiyatro ile de sosyal yönleri gelişiyor. En azından bir farkındalık oluşturup öğrencilerimizin görerek yaşamalarını istiyoruz. Çocukları buraya getirdiğimiz zaman velileri de burayı merak edip bize soruyorlar. Biz de velilerimizin çocuklarını buraya getirmeleri yönünde tavsiyelerde bulunuyoruz" diye konuştu.

"ÇOCUKLARIN HAYAL GÜCÜ GELİŞİYOR"

Kil Şekillendirme Öğretmeni Alper Tekin ile Psikodrama Öğretmeni Tuğrul Gökmen Şahin, kursa gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek, kursa katılan çocukların merkezde sosyal yönden kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulduğunu ifade etti. Çocukların kil şekillendirmesiyle el kaslarının geliştiğini belirten Tekin, "Çocuklar kil şekillendirme sayesinde hayal güçlerini geliştiriyorlar. Kil şekillendirme, ileride müzik aleti çalmak isteyen ve yazı yazmaya başlayacak öğrenciler için de çok faydalı. Çocuklar burada hayal gücü gelişirken, özellikle hiperaktif öğrenciler kil sayesinde enerjilerini boşaltıyorlar" ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin tiyatro ile sosyalleştiklerini ifade eden Psikodrama Öğretmeni Tuğrul Gökmen Şahin ise içine kapanık olan çocukların tiyatroya gelerek kendilerini aştığını söyledi. Şahin, "Özellikle çocuklar tiyatro ile kendini ifade etme, beceri kazanma ve kişisel yeteneklerini ortaya çıkarma anlamında çok büyük özellikler kazanıyorlar. 6-12 yaş grubu öğrenciler için tiyatro eğitimi çok önemli" şeklinde konuştu. - MALATYA

Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti
Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Minik Öğrenciler, Mabesem'i Ziyaret Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni bugün İstanbul'dan yola çıkıyor Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den "Aşıyı kendinize yaptınız mı?" sorusuna yanıt: Diğer insanlarla birlikte yaptıracağız Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim Şoför tarafından darbedildiğini iddia eden yaşlı kadının yalanını kameralar ortaya çıkardı CHP'li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için suç duyurusunda bulunacak Nesrin Cavadzade, oyuncu sevgilisi Gökhan Alkan'ın evdeki yarı çıplak halini paylaştı Araç sahipleri dikkat! 81 ilde sistem değişiyor, egzoz denetimi trafikte otomatik tespit edilecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor! Peki nereler açık, ulaşım nasıl sağlanacak? İşte detaylar