Molotoflu Saldırıyı Polis Önledi - Son Dakika

Molotoflu Saldırıyı Polis Önledi

Molotoflu Saldırıyı Polis Önledi
Son Güncelleme: 02.01.2012 04:32

Şanlıurfa'da, ellerindeki molotof kokteyli ile eylem hazırlığı içerisinde olduğu iddia edilen 2 şüpheli yakalandı.

Şanlıurfa'da, ellerindeki molotof kokteyli ile eylem hazırlığı içerisinde olduğu iddia edilen ve polisleri görünce ellerindeki molotofları atarak kaçmaya çalışan 2 şüpheli kovalamaca sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, saat 01.30 sıralarında Mevlana Mahallesi'nde meydana geldi. Devriye görevi yapan polisler, 2192 Nolu Sokak'ta ellerinde poşet ile yürüyen 2 kişiyi fark etti. Durumundan şüphelenilen 2 kişi, polis tarafından durdurulmak istendi. Ancak polisin 'dur' ihtarına uymayan şüpheliler kaçmaya başladı.

Kovalamaca sırasında 2 kişi polise atmaya çalıştığı molotof kokteylleri de bir evin duvarına çarparak yandı.

Polislerin telsiz anonsu ile olayı haber vermesinin ardından çok sayıda resmi ve sivil polis bölgeye yönlendirildi. Kısa bir kovalamacanın ardından kaçmaya çalışan 2 kişi polisler tarafından yakalandı. Şüphelilerin kaçarken polise atmaya çalışırken duvara çarpan molotof kokteylleri ise incelenmek üzere Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Gözaltına alınan 17 yaşındaki Aslan Ülgen ile 14 yaşındaki Savaş Akyılıdırım isimli şüpheliler, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. 2 şüpheli sağlık kontrollerinin ardından yaşları küçük olduğu için Çocuk Polisi Şubesi'ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Molotoflu Saldırıyı Polis Önledi - Son Dakika


Advertisement