Moskova, World Expo 2030 Adaylığından Çekildi - Son Dakika

Moskova, World Expo 2030 Adaylığından Çekildi

24.05.2022 11:51
Moskova, World Expo 2030 Adaylığından Çekildi

Rusya, Güney Kore, İtalya, Ukrayna ve Suudi Arabistan, World Expo 2030'u düzenlemek için adaylıklarını sunarak rakip olmuştu.

Rusya, Güney Kore, İtalya, Ukrayna ve Suudi Arabistan, World Expo 2030'u düzenlemek için adaylıklarını sunarak rakip olmuştu.

MOSKOVA, 24 Mayıs (Xinhua) -- Rusya, Pazartesi günü, World Expo'nun organizasyon organı Uluslararası Sergiler Bürosu'na (Bureau International des Expositions) Moskova'nın World Expo 2030'a ev sahipliği için yaptığı adaylık başvurusunu gönüllü olarak geri çektiğini bildirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bu uluslararası sergi hareketinin, Batı'nın kolektif bir şekilde ülkemizi tüm işbirliği alanlarından çıkarmak için başlattığı geniş çaplı Rus karşıtı kampanyanın bir başka kurbanı olduğunun ortaya çıktığını belirtmek zorunda kalıyoruz" ifadeleri kullanıldı. Etkinliği düzenlemek için Rusya, Güney Kore, İtalya, Ukrayna ve Suudi Arabistan'dan oluşan beş ülke adaylıklarını sunarak rakip olmuştu.

YORUMLAR
500
Putin'den 'diyaloğa açığız' mesajı: Stratejik istikrar ve nükleer silahsızlanma için diyaloğa hazırız Putin'den 'diyaloğa açığız' mesajı: Stratejik istikrar ve nükleer silahsızlanma için diyaloğa hazırız Lavrov ve Guterres, Küresel Gıda Güvenliği Sorununu Telefonda Görüştü Lavrov ve Guterres, Küresel Gıda Güvenliği Sorununu Telefonda Görüştü Bulgaristan'da Moskova yanlıları, Rus diplomatların sınır dışı edilmesine tepki gösterdi Bulgaristan'da Moskova yanlıları, Rus diplomatların sınır dışı edilmesine tepki gösterdi
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Moskova, World Expo 2030 Adaylığından Çekildi - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement