Zeytin Dalı bölgesinde 1 asker şehit oldu - Son Dakika

Zeytin Dalı bölgesinde 1 asker şehit oldu

03.12.2020 13:01

Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde sızma girişiminde bulunan teröristlerin saldırısında piyade uzman çavuş Mehmet Altun şehit oldu. Çıkan çatışmada 6 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, PKK/ YPG terör örgütünün Zeytin Dalı bölgesindeki sızma girişiminin Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından fark edildiği belirtildi. Terör örgütüyle çıkan çatışmada piyade uzman çavuş Mehmet Altun şehit oldu.

Teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğu aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonrasında çıkan çatışmada, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Teröristlerin muhtemel saldırı ve kaçış istikametleri ateş destek vasıtalarıyla derhal ateş altına alınarak, 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgeye sevk edilen İHA/SİHA ve destek unsurlarıyla operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Zeytin Dalı bölgesinde 1 asker şehit oldu
Zeytin Dalı bölgesinde 1 asker şehit oldu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zeytin Dalı bölgesinde 1 asker şehit oldu - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

"Bir şekilde geri döneceğim" diyen Donald Trump bundan sonra ne yapacak? İşte kulislerde konuşulan senaryolar Rusya'nın 50 bin tonluk ek domates kotası üreticiyi sevindirdi Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Kamala Harris, koltuğa oturur oturmaz kahkahalara boğuldu Beyin ameliyatı olan hemşirenin, aylar sonra yerine takılacak kafatası kemiğinin çöpe atıldığı ortaya çıktı Rusya'nın koronavirüs aşısı Sputnik V'nin 9 aylık bağışıklık süresi bilim dünyasını şaşırttı Babalık duygusunun en masum hali! Kucağındaki kızı düşmesin diye her şeyi yaptı Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada