Müessese Müdürlüğü Binası Güzel Sanatlar Fakültesi Oldu - Son Dakika

Müessese Müdürlüğü Binası Güzel Sanatlar Fakültesi Oldu

15.02.2012 10:04
Müessese Müdürlüğü Binası Güzel Sanatlar Fakültesi Oldu

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nün uzun yıllar kullandığı bina, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne (ZKÜ) tahsis edilmesinin ardından onarımdan geçirilerek Güzel Sanatlar Fakültesi'ne dönüştürüldü.

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nün uzun yıllar kullandığı bina, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne (ZKÜ) tahsis edilmesinin ardından onarımdan geçirilerek Güzel Sanatlar Fakültesi'ne dönüştürüldü. Fakültenin açılışı törenle yapıldı.

TTK Genel Müdürlüğü, Baştarla Mahallesi'ndeki Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nün idari birimlerinin Asma İşletme Müdürlüğü'ne taşınmasının ardından boşalan 2 bloktan oluşan 2 katlı binayı ZKÜ'ye tahsis etti. Üniversitenin tadilattan geçirdiği bina, Güzel Sanatlar Fakültesi'ne dönüştürüldü. Bir bloku Resim Bölümü, diğer bloku Grafik Tasarımı Bölümü ile Heykel Bölümü olarak kullanılacak binanın açılışı törenle yapıldı.

Törene Vali Erol Ayyaldız, Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Akalan, 2010- 2011 Akademik Yılı başında Resim Bölümü'ne aldıkları 38 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladıklarını söyledi. Resim Bölümü'nde, heykel ve modelej, baskı resim, resim ve desen atölyeleri, temel sanat eğitimi atölyesi, sanat uygulamaları ve yaratıcı düşünce atölyesi ile amfi bulunduğunu belirten Prof. Dr. Akalan, Grafik Tasarımı ve Heykel Bölümlerini de yeni akademik yılda eğitime açmayı hedeflediklerini kaydetti.

Vali Erol Ayyıldız ise Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bir şehrin gelişiminde büyük katkısı olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek fakültenin açılışı gerçekleştirildi. - Zonguldak

Kaynak: DHA
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Rızvanoğlu, Zonguldak'ta gazetecileri ziyaret etti DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Rızvanoğlu, Zonguldak'ta gazetecileri ziyaret etti

Son Dakika Güncel Müessese Müdürlüğü Binası Güzel Sanatlar Fakültesi Oldu - Son Dakika


Advertisement