Muş'ta Kaçırılan 2 Kişinin Serbest Bırakılması - Son Dakika

Muş'ta Kaçırılan 2 Kişinin Serbest Bırakılması

22.05.2015 10:39
Muş'ta Kaçırılan 2 Kişinin Serbest Bırakılması, System.String[]

Muş'ta bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan jandarma uzman onbaşı ve uydu kontrol personelinin Erzurum'daki evlerinde sevinç yaşanıyor.

Muş'ta bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan jandarma uzman onbaşı ve uydu kontrol personelinin Erzurum'daki evlerinde sevinç yaşanıyor.

Palandöken ilçesinde yaşayan Jandarma Uzman Onbaşı Cüneyt Torunoğlu'nun (31) ailesi, oğullarının serbest bırakılmasını coşkuyla karşıladı.

Mücip Torunoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mardin'de görev yapan oğlunun 14 Mayıs'ta izne geldiğini, 18 Mayıs'ta da kaybolduğunu söyledi.

Torunoğlu, "18 Mayıs'tan beri oğlumdan haber alamıyorduk. Bana telefon açtılar ve 'Oğlundan haber alamıyoruz, kayıp' dediler. Biz de hemen jandarmayı aradık, onlar da sizi arayacağız dediler" ifadesini kullandı.

Torunoğlu, 4 gündür oğlunun dönmesini beklediğini vurgulayarak, "Sabah 03.00 gibi telefon çaldı ki oğlum başka bir telefondan aradı. Büyük sevinçle, 'Ben bırakıldım baba, haberiniz olsun, herhangi bir sıkıntı yok' dedi. 'Emniyetteyiz, sonra görüşürüz baba' dedi. 'Tamam' dedim. Çok sevinçliyiz, büyük bir sevinç. 4-5 gündür bu haberi bekliyordum. Çok büyük mutluluk, evlat bu" diye konuştu.

Beş çocuk babası Torunoğlu, uydu kontrol personeli Serkan Tosun'un (28) da oğlunun çocukluk arkadaşı olduğunu, aynı okuldan diploma aldıklarını anlatarak, "Çok samimiler" ifadesini kullandı.

Tosun'un ailesi Muş'a gitti

Aynı ilçede yaşayan Tosun'un ailesi de müjdeli haberi alınca Muş'un Varto ilçesine gitti.

Tosun ailesi de oğullarının kaçırılmadan önce saha çalışması için Muş'a gittiğini, serbest bırakılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muş'ta Kaçırılan 2 Kişinin Serbest Bırakılması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi MSB'den CHP'li vekilin "Türk ordusu satılmıştır" sözlerine videolu gönderme: Asil milletimizin hizmetindeyiz Son Dakika! RTÜK, CHP'li vekilin Türk ordusuna yönelik "satılmış" sözlerini sarf ettiği yayına ilişkin inceleme başlattı Sokak ortasında tartıştığı arkadaşını başından vurarak öldürdü Turizm kenti Antalya'da aralık ayına günler kala yazdan kalma günler yaşanıyor Kayıp olarak aranan emekli emniyet müdürü, ölü bulundu