Mxgp Sıralama Turları ile Başladı - Son Dakika

Mxgp Sıralama Turları ile Başladı

01.09.2018 17:30

Mxgp sıralama turları ile başladıMustafa AKIN - Satılmış AKKAŞ Afyonkarahisar,(DHA)Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) sıralama turları ile start aldı.

Mxgp sıralama turları ile başladı

Mustafa AKIN - Satılmış AKKAŞ Afyonkarahisar,(DHA)

Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) sıralama turları ile start aldı.

Dünya Motokros Şampiyonası'nın (MXGP) 18'inci ayağı, Afyonkarahisar'da 800 bin metrekarelik alana inşa edilen pistte sıralama turları ile başladı. Uluslararası Motosiklet Federasyonu'nun (FIM) en önemli organizasyonları arasında yer alan ve şampiyonada 36 ülkeden 80 sporcu mücadele edecek.

23 kişinin mücadele ettiği MX2 sıralama yarışında 1'inci Letonyalı sporcu Pauls Jonass, 2'nci İspanya'dan Jorge Prado, 3'üncü Danimarkalı Kjer Thomas Olsen olurken Türk sporculardan Mustafa Çetin 18'inci, Furkan Valimaki 20'nci, Emircan Şenkalaycı 21'inci, Yasin Karaböce ise 22'nci sıraya yerleşti.

22 kişinin mücadele ettiği MXGPs sıralama yarışında ise 1'inci Hollandalı Jeffrey Herlings, 2'nci Slovenyalı Tim Gajser, 3'üncü Belçikalı Jeremy Van Horebeek olurken Türk motosikletçiler Şakir Şenkalaycı 20'nci, Batuhan Demiryol 21'inci, Galip Alp Baysan 22'nci sırada yer aldı.

BAŞKAN UÇAR "TÜRK SPORUNUN GELMİŞ OLDUĞUNU BAŞARILI NOKTAYI EN GÜZEL ŞEKİLDE DUYURMUŞ OLACAĞIZ"

Dünyanın en önemli 10 spor organizasyonundan birini yaşadıkları için heyecanlı olduklarını dile getiren Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Dünyanın 180 ülkesinde 4 saat canlı yayın ile Afyonkarahisar'ı anlatma fırsatı bulacağımız, Türkiye'yi Türk gençliğini anlatma ve tanıtma fırsatı bulacağımız organizasyon bugün start aldı. Antrenman ve sıralama turlarını izliyor olacak izleyicilerimiz. Bu müthiş heyecanı, adrenalini hep beraber 50 bin izleyici ortalaması ile burada insanımızla buluşturmak istiyoruz. Tüm hazırlıklarımız da buna göre. Umut ediyorum ki Türkiye'mizin ve Türk sporunun gelmiş olduğunu başarılı noktayı bu organizasyon ile en güzel şekilde duyurmuş olacağız.

FESTİVAL RENK KATIYOR

Şampiyona genelinde düzenlenen 'Afyon Motosiklet Festivali' de organizasyonu izlemeye gelen seyircilere keyifli anlar yaşatıyor. Farklı aktivitelerle katılımcılara eğlence alternatifleri sunan festivalde dün akşam Demir Demirkan sevilen şarkılarını kendisini dinlemeye gelen kalabalığa seslendirdi. Bu akşam Ceza, yarın akşam ise Athena konser verecek.

Mxgp Sıralama Turları ile Başladı
Mxgp Sıralama Turları ile Başladı
Mxgp Sıralama Turları ile Başladı
Mxgp Sıralama Turları ile Başladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mxgp Sıralama Turları ile Başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İngiltere cephesinden Rusya'ya donanma cevabı: Değerlerimizi savundu 17:52 İngiltere cephesinden Rusya'ya donanma cevabı: Değerlerimizi savundu Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi 17:17 Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi
Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem Gamze Pala davasında, katil zanlısı Savaş Dalançıkar'ın akli dengesinin yerinde olduğu tespit edildi 17:04 Gamze Pala davasında, katil zanlısı Savaş Dalançıkar'ın akli dengesinin yerinde olduğu tespit edildi
AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var 15:57 AK Partili Özhaseki: Millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var Fuhuş baskını yaptıkları evde polis yeleği bulan ekipler hayrete düştü 15:35 Fuhuş baskını yaptıkları evde polis yeleği bulan ekipler hayrete düştü
Advertisement