Son Dakika Haberleri: Nabi Avcı Sendika Temsilcileri ile Buluştu

Nabi Avcı Sendika Temsilcileri ile Buluştu

9 ay önce

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, kentteki sendika temsilcileri ile kahvaltıda buluştu.

Nabi Avcı Sendika Temsilcileri ile Buluştu, System.String[]
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, kentteki sendika temsilcileri ile kahvaltıda buluştu.

Sendikaların şimdiye kadarki en geniş katılımı sağladığı programda Nabi Avcı; AK Parti döneminde Eskişehir'e büyük yatırımların gerçekleştiğini söyleyerek, istikrarın devam etmesinin gerek kent için gerek Türkiye için önemli olduğunu vurguladı. Nabi Avcı yaptığı konuşmada "Türk Dünyası Kültür Başkentliği döneminde Eskişehir için önemli hizmetlerde bulunduk. Dede Korkut Parkı, Yeni Eskişehir Stadı, Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi, ESminyaTürk gibi yapılar inşa ettik, Eskişehir'deki birçok tarihi eserimizi restore ettik. 'Eski stadı yapılaşmaya açmayacağız' dedik. Türkiye'nin ilk Millet Bahçesi için de çalışmalara başlandı. Hem de altında Eskişehir trafiğini rahatlatacağını düşündüğümüz otoparkı ile birlikte. 'Eskişehir çok sayıda muhacir vatandaşımızın olduğu bir kent. Çocuklarımız kültürlerini, ata topraklarını tansınlar' dedik ve on binden fazla lise öğrencisini, öğretmenleriyle birlikte yurt dışına gönderdik" dedi.

"2019 Türk Dünyası Eğitim Başkentliği Eskişehir için çok önemli"

Nabi Avcı, Eskişehir'in 2019 yılında eğitim başkenti seçilmesinin altını çizerek "Eskişehir bir öğrenci kenti. Cumhurbaşkanımız, Eskişehir'e geldiğinde Eskişehir ve burada okuyan öğrenciler için büyük bir müjde verdi. 'Eskişehir 2019 Yılı Türk Dünyası Eğitim Başkenti olacak' dedi. Üçüncü üniversite ile birlikte; tıpkı kültür başkentliğinde olduğu gibi eğitim başkentliği döneminde de Eskişehirli kardeşlerimiz, önemli hizmetlerle tanışacaklar. Eskişehir'in ismi bir kez daha Türk dünyasında yankılanacak. Eskişehir eğitimde de bir dünya markası olacak, önemli eğitim çalıştaylarına, kongrelerine ev sahipliği yapacak, Eskişehir'e birçok yatırım kazandırılacak, kalıcı ve büyük eserlere sahip olacak. Bütün bu hayırlı işlerin devam etmesi istikrara bağlı. Bu vesileyle önümüzdeki seçimler büyük önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

Sendika temsilcileri de Nabi Avcı'ya Eskişehir'e yaptığı bütün hizmetler için teşekkür etti. - ESKİŞEHİRKim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı