Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı - Son Dakika

Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı

24.12.2012 12:27
Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı, System.String[]

Nazilli Ülkü Ocağı Üniversite Eğitim Birimi tarafından, Hüseyin Nihal Atsız'ın vefatının 37. yılında anma programı gerçekleştirildi.

Nazilli Ülkü Ocağı Üniversite Eğitim Birimi tarafından, Türk Milliyetçiliğinin yol başçılarından kabul edilen Hüseyin Nihal Atsız'ın vefatının 37. Yılında anma programı gerçekleştirildi.

Düzenlenen anma programında Nazilli Ülkü Ocağı Başkanı Şükrü Irgat tarafından Nihal Atsız üniversiteli gençlere anlatıldı. Şükrü Irgat konuşmasında; "Şu anda Türk milliyetçileri arasında bile bir kutuplaşmaya dahi gitme riski olan Nihal Atsız'ın ateist veya Şamanist olduğu görüşü çok yanlıştır. Atsız hocamız Müslümandır, kurtuluşu da Türk-İslam davasında görmüştür" dedi.

Nihal Atsız'ı anlayabilmek için onun eserlerini okunmasını tavsiye eden Irgat; "O'nu kendi kızıl elmamızla bağdaştırmalıyız. O'na birçok şey söylenmiştir ama onun için söylenebilecek en büyük gerçek Türkçülüğü ve dürüstlüğü ile nam salmış olmasıdır. Bizim için onu sevmeye yeterli vasıflar bunlardır. Tavırlarının keskin olmasına şaşmamak gerekir, çünkü Türk milliyetçiliği çetin yollar, sağlam iradeler gerektiren bir dava olmuştur. Ki Türklerin varoluşlarında hükmetme hep olmuş, olacaktır. Ne yazık ki bu ülkede bugünlerde Türk milletinin ismini yaşatanlar kötü ilan edilmektedir. O günlerde de Atsız hocamız aynı tavırla karşı karşıya kalmıştır. Atsız hocamızı anlamak için o günün şartlarını ve onun yüklendiği vazifeleri düşünmek, özümsemek gerekmektedir" dedi - AYDIN

Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı
Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı
Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nazilli Ülkü Ocağı, Nihal Atsız'ı Unutmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor