Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Nebil Özgentürk D&r Suadiye'de Yeni Kitabını Anlattı - Son Dakika

Nebil Özgentürk D&r Suadiye'de Yeni Kitabını Anlattı

TÜRKİYE'NİN en önemli belgeselcilerinden Nebil Özgentürk, yaşamında yer etmiş 'babayani'leri anlattığı kitabı 'Babayani'yi D&R Suadiye'de imzaladı.

Nebil Özgentürk D&r Suadiye\'de Yeni Kitabını Anlattı
25.07.2017 - 14:21,

TÜRKİYE'NİN en önemli belgeselcilerinden Nebil Özgentürk, yaşamında yer etmiş 'babayani'leri anlattığı kitabı 'Babayani'yi D&R Suadiye'de imzaladı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde Nebil Özgentürk yeni kitabını da anlattı.

Türkiye'nin yaşayan belleği ve en önemli belgeselcilerinden biri olan, anlattığı birbirinden güzel insan hikayeleriyle pek çok değerli ismi tanıtan Nebil Özgentürk, yeni kitabı Babayani'yi Mayıs ayında okurlarıyla buluşturdu. Nebil Özgentürk kısa sürede çok satanlar listesine giren ve ilk kez kendi hikayesine de yer verdiği yeni kitabının imza gününde, 23 Temmuz Pazar günü okurlarıyla buluştu.

"BABAYANİ: SÖZLÜKTE KARŞILIĞI DERVİŞ RUHLU ADAM"

"Benimde içinde kahraman olduğum çok özel hikayelerim var, aslında ben bu hikayeleri anlatmak istedim" diye Özgentürk, "Türkiye'nin yaşadığı olaylar bunlar, Türkiye'nin darbeleri, cuntaları, üniversiteleri, öğrencilerinin başına gelenler, benimde başıma geldiği gibi yani, benim babamın başına gelenler, Adana'da büyüdüğüm evde olup bitenler. Bunlar çok ilginç hikayelerdi. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde sertlikler,hoyratlıklar var bunlar çok biliniyor artık. Her evde bir kaygı,sertlik,üzüntü ve merak var.Dedim ki gerekirse kitabın içeriği önemli değil, bu ülkede neye ihtiyaç var derviş ruhlu insanlara, bu yüzden de babyani karşıma çıktı. Evdeki kütüphanemde kitaplarımın arasında dolaşırken babayani'ye rastladım.Babayani derviş ruhlu, sözü geçen adam kelimesinden yola çıkarak kitaba bu adı koydum" dedi.

"OKURLARLA İLİŞKİ KURMAYI ÇOK SEVİYORUM"

'Kendini övme' refleksiyle yaşadığını söyleyen Özgentürk, "Mesleğimiz gereği kendimize dönmüyoruz. Başkalarının hayatı önümüzden geçerken, o hayatlara odaklanıyoruz. Başkalarını yazmaktan kendimi anlatmaya fırsat bulamayan biriydim. 'Kendini övme' refleksiyle yaşadım. Mesleğimin adım adım yokuşunu tırmanırken özel anlarımda çok özel hikayalerim var; benim de içerisine dahil olduğum olaylar. Onları paylaşma isteğiyle kaleme aldım.Her yazar gibi kitabımın çok okura ulaşmasını isterim. Bir ay içinde altıncı baskıyı yaptık. Okurlarla ilişki kurmayı çok seviyorum. Kitaplarımın satır arasındaki duyguları yakalayan okuyucularım var. Kitaplarımda ve belgesellerimde demlenmiş bir yazı stilim olduğuna inanıyorum, kitabımın 2025 yılında da keşfedilmesini çok isterim" diye konuştu.

- İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nebil Özgentürk D&r Suadiye'de Yeni Kitabını Anlattı - Son Dakika


Advertisement