'Notalar Müzikali' Projesi - Son Dakika

'Notalar Müzikali' Projesi

25.04.2013 15:24
'Notalar Müzikali' Projesi, System.String[]

DÇSO, Notalar Müzikali ile Bursa, Edirne ve İstanbul'da müzikseverlerle buluştu.

Türkiye'nin ilk ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, 'Notalar Müzikali' projesi ile Bursa, Edirne ve İstanbul'da sahne aldı. Toplumu oluşturan her farklı bireyin bir bütünü oluşturmasının önemini ve anlamını eğlenceli bir dille anlatan müzikal, ünlü oyuncu Serhan Arslan'ın sunumuyla 21 Nisan'da Bursa'da, 22 Nisan'da Edirne'de, 23 Nisan'da ise İstanbul'da sahne alarak toplamda yaklaşık 2000 müziksevere ulaştı.

2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, Notalar Müzikali'ni sahneledi. Metin yazarlığını, DÇSO'nun psikolojik danışmanlığını da üstlenen Dr. Erdal Atabek'in yaptığı Notalar Müzikali ile farklılıkların bir araya gelmesiyle oluşan bütünün anlam ve önemi notalar aracılığıyla vurgulandı.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen'in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sahnelediği Notalar Müzikali'nde izleyiciler, 7 notanın 7 farklı karakter tarafından canlandırıldığı birbirinden eğlenceli skeçlerle keyifli anlar yaşadı. Müzikalin sunuculuğunu ise Hayat Bilgisi dizisindeki 'Kopil' rolüyle tanınan ve Elveda Rumeli, Yahşi Cazibe, Harem gibi projelerde de yer alan Serhan Arslan üstlendi.

Sergei Prokofiev'in Romeo Juliet'inden, Ludwig Van Beethoven 6. Senfonisi'nin 4. Bölümü'ne birçok unutulmaz eserin seslendirildiği müzikalle DÇSO; 21 Nisan'da Bursa Merinos Kültür Merkezi Bursa Osman Gazi Salonu'nda, 22 Nisan'da Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi Prof. Dr. Enver Duran Salonu'nda, 23 Nisan'da ise Tim Maslak Show Center'da toplamda yaklaşık 2000 müziksevere unutulmaz anlar yaşattı.

'Notalar Müzikali' Projesi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Notalar Müzikali' Projesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü