Öğrencinin Doğal Gaz Faturasını Rektör Ödedi - Son Dakika

Öğrencinin Doğal Gaz Faturasını Rektör Ödedi

29.03.2017 14:27
Öğrencinin Doğal Gaz Faturasını Rektör Ödedi

Düzce Üniversitesinde (DÜ) okuyan öğrencilerin doğal gaz faturasını, sosyal medya üzerinden ulaştıkları rektör ödedi.

Düzce Üniversitesinde (DÜ) okuyan öğrencilerin doğal gaz faturasını, sosyal medya üzerinden ulaştıkları rektör ödedi.

Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Oğulcan Akkır, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Rektör Çakar'ın kişisel hesabına, doğal gaz faturasının fotoğrafını göndererek, "Sayın rektör hocam, biz de mağduruz. Bu seferlik borç olarak bunu ödeseniz, biz de burslar yatınca size geri versek olur mu?" mesajı attı.

Çakar, "İşlem tamam" ifadesiyle 114 lira 43 kuruşluk faturayı ödeyerek, Akkır'ı makamına davet etti.

Akkır, daha sonra yine hesabından, "Hocam gerçekten mi şaka değil, değil mi? Hocam Allah sizden razı olsun, kredilerimiz yatar yatmaz hemen geri vereceğiz." mesajını paylaştı.

Oğulcan Akkır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dört arkadaşıyla kent merkezinde kaldıkları evin doğal gaz faturasını ödeyemeyince, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'ın bir öğrencisinin cep telefonu faturasını ödemesinden esinlenerek, Çakar'a mesaj atmayı düşündüklerini anlatarak, şunları söyledi:

"İhtiyacımız vardı, bir sonraki gün faturanın son günüydü. 2-3 gün sonra da doğal gazımız kesilecekti. Böyle bir paylaşım yapalım hem de nabız yoklayalım istedik. Durumun böyle gelişeceği hiç aklımızda yoktu. Nigar hocamız sağ olsun faturamızı ödedi. Ev arkadaşlarım adına ona çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu olduk."

Rektör Çakar'ın mesajına cevap verdiğinde mahcup olduğunu aktaran Akkır, "Zoraki bir şey istiyormuşum gibi hissettim. Ödediği için gerçekten mutluyuz. Hepimizi zor durumdan kurtardı. İnşallah borcumuzu kendisine ödeyeceğiz." dedi.

"Faturanın karşılığını derslerinde aldıkları başarılarla ödeyecekler"

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da Twitter'daki mesajı görünce tebessüm ettiğini ancak öğrencilerin ihtiyacı olduğunu düşünerek faturayı ödediğini belirtti.

Öğrencilerle bir araya geleceğini aktaran Çakar, "Üniversitemizin her bireyinin sorunu bizim sorunumuzdur. Kış aylarında öğrencilerimizin ders çalışma ortamlarındaki eksiklikler başarılarına etki edecektir. Faturanın karşılığını derslerinde aldıkları başarılarla ödeyecekler." ifadelerini kullandı.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Elon Musk ile görüştü Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Elon Musk ile görüştü DJI Avata'nın ilk görselleri sızdırıldı DJI Avata'nın ilk görselleri sızdırıldı Düzce'de jandarmadan suç örgütüne operasyon: 16 gözaltı Düzce'de jandarmadan suç örgütüne operasyon: 16 gözaltı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öğrencinin Doğal Gaz Faturasını Rektör Ödedi - Son Dakika


Advertisement