Olağanüstü Öyküler Filmi - Son Dakika

Olağanüstü Öyküler Filmi

13.07.2011 18:15
Olağanüstü Öyküler Filmi

Olağanüstü Öyküler filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Olağanüstü Öyküler filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

İlk Bölüm Metzengerstein : Ortaçağda genç kontes Frederica (Jane Fonda) kendisine miras kalan Metzengerstein şatosunda sefahat dolu bir hayatı sürdürmektedir. Zevk düşkünü, sadist ve kaprisli bir kadın olan kontes önüne gelenle yatıp kalkan dişi bir Caligula'dır adeta. Ormanda gezinirken ayağı bir kapana sıkışan kontesi aralarında uzun yıllardır husumet olduğu için görüşmedikleri kuzeni Baron Wilhelm (Peter Fonda) kurtarır. Bir görüşte aşık olduğu bu ağırbaşlı ve ciddi kuzenin, kontese aynı ilgiyi duymaması ve onu reddetmesi kontesi çılgına çevirir. Öç almak için Wilhelm'in atlarının bulunduğu ahırı ateşe verir. En sevdiği atını yangından kurtarmak için ahıra dalan Baron bir daha oradan çıkamaz. Bir süre sonra yanına kimseyi yaklaştırmayan siyah bir at kontesin şatosuna çıkagelir.

İkinci Bölüm William Wilson: Avusturya'lı sadist bir askeri okul öğrencisi olan William Wilson (Alain Delon) sınıf arkadaşlarına uyguladığı acımasız işkencelerle ün salmıştır. Bu işkence törenlerinden birinde tıpa tıp kendisine benzeyen, adı bile aynı olan bir çocuk ortaya çıkar ve onun eylemlerine engel olmaya başlar. Kendi benzerini boğmaya kalktığı için okuldan kovulan Wilson yazıldığı tıp fakültesinde de işkencelerine devam eder, ama yine benzeri ortaya çıkarak onu engeller. Bu kez fakülteyi de bırakarak orduya katılır. Giuseppina (Brigitte Bardot) adlı bir kadınla oynadığı kumarı hile yaparak kazanır ancak her yerde onu izleyen ikizi tekrar ortaya çıkarak onun sahtekarlığını açığa çıkarır.

Üçüncü Bölüm Toby Dammit: Eski Shakespeare oyuncusu İngiliz Toby Dammit (Terence Stamp) alkol bağımlılığı yüzünden mesleğini kaybetmek üzeredir. Ücret yerine Ferrari marka araba alacağı bir İtalyan film projesini kabul ederek Roma'ya gelir. Bir TV röportajında tanrıya inanmadığını, ama şeytana inandığını ifade eder. Şeytanı sürekli olarak hayallerinde gördüğü topunu zıplatan bir kız çocuğu şeklinde tanımlar. Rol aldığı film tamamlanınca kendisine verilen arabaya sarhoş bir şekilde binerek hız yapmaya başlar. Yıkılmış bir köprüye doğru hızla yaklaşan Dammit uyarılara rağmen yıkık köprüyü geçmeye çalışır.

Yönetmen: Roger Vadim, Louis Malle, Federico Fellini

Senaryo: Louis Malle, Edgar Allan Poe, Pascal Cousin, Roger Vadim, Edgar Allan Poe

Oyuncular: James Robertson Justice, Terence Stamp, Jane Fonda, Alain Delon, Brigitte Bardot

Filmin Türü: Gerilim, Gizem,

Orijinal Adı: Histoires Extraordinaires, Spirits of the Dead

Yapımcı Firma: Les Films Marceau

Yapım Yılı: 1968

Yapım Ülkesi: Fransa, İtalya

Orijinal Dili: Fransızca, İtalyanca, İngilizce

Filmin Süresi: 121 dk.

Vizyon Tarihi: 01.05.1969

YORUMLAR
500
Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında, aslen nereli? Öykü Serter hayatı ve biyografisi! Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında, aslen nereli? Öykü Serter hayatı ve biyografisi! Küçük Esnaf filmi nerede çekildi? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kimler? Küçük Esnaf filmi nerede çekildi? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kimler? Romantik filmlerin kraliçesi Kate Hudson, üstsüz pozunu paylaştı, abisinin yorumu fotoğrafın önüne geçti Romantik filmlerin kraliçesi Kate Hudson, üstsüz pozunu paylaştı, abisinin yorumu fotoğrafın önüne geçti

Son Dakika Güncel Olağanüstü Öyküler Filmi - Son Dakika


Advertisement