Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Millet Bahçesi'ne 2 Bin Araçlık Otopark Müjdesi Verdi - Son Dakika
Emlak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Millet Bahçesi'ne 2 Bin Araçlık Otopark Müjdesi Verdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Millet Bahçesi\'ne 2 Bin Araçlık Otopark Müjdesi Verdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu'da 19 Eylül Stadı'nın yerine yapılan Millet Bahçesi içerisine 2 bin araçlık otopark müjdesi verdi. Başkan Güler, şehrin mevcut otopark alanlarına ilave 1850 araçlık otopark ihtiyacı olduğunu belirtti ve yapılacak yeni düzenleme ile otopark kapasitesinin 2 bin araca çıkarılacağını duyurdu. Ayrıca, Başkan Güler yeni dönemde battı çıktı projesi müjdesi de vererek, Belediyenin önünden geçen yolda battı çıktı çalışması yapacaklarını ve bu çalışmalarla otopark yükünün hafifleyeceğini söyledi.

22.11.2023 08:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu'da 19 Eylül Stadı'nın yerine yapılan Millet Bahçesi içerisine 2 bin araçlık otopark müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 417 araç kapasiteli otopark yapılması uygun görülen alan için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler devreye girdi. Ankara'da birtakım görüşmeler gerçekleştiren Başkan Güler, yapılacak yeni düzenleme ile otopark kapasitesinin 2 bin araca çıkarılacağını duyurdu.

"Ordu'nun en büyük meselesi otopark"

Ordu'nun en büyük sorununun otopark olduğunu belirten Başkan Güler, şehrin mevcut otopark alanlarına ilave 1850 araçlık otopark ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ordu'nun en büyük meselesi otopark. Bununla ilgili analizler yaptık. Afete dirençli kentlerle imarı değiştirdik. Çok şükür iyi ki değiştirmişiz. Aynı zamanda bunu yaparak başka şeyleri de önledik. Bu arada otoparklarla ilgili de bir analiz yaptık. 1025 araç kapasiteli otopark alanımız mevcut. Mevcut otopark alanına ilave 1850 tane otoparka ihtiyaç var. Bu çalışmada ihtiyaç alanlarını da belirledik. Aşağı yukarı 2 senedir uğraşıyorduk. En son Ankara'da dün bir görüşme yaptım ve mevcut Millet Bahçesinin üzerinde şimdi düzenleme yapacağız, 2 kata çıkaracağız inşallah. Bunda mutabık kaldık. 2 bin araçlık bir alan ortaya çıkacak. Projede de revizyon yapıyoruz. Ordumuza hayırlı olsun diyoruz. Ordu'muz müthiş bir projeyle tekrar gündemde olacak. Yani Cumhuriyet döneminin önemli projelerinden bir tanesi. Proje sırasında başka sürprizlerimiz de olacak."

"Battı çıktı çalışması yapacağız"

Başkan Güler yeni dönemde battı çıktı projesi müjdesi de vererek, "Nasip olursa Belediyemizin önünden geçen yolda battı çıktı çalışması yapacağız. Oradan yolu kazanacağız. Oradaki otopark yükü de hafifleyecek. Orda da deniz manzaralı muhteşem yolla birlikte ortak bir alan olacak. Bunun da çalışmaları hazır. Nasipse bunu da yeni dönemde yapacağız. Bunlar dönemin dev projeleri. Afete dirençli şehirlerden birisi olarak bu çalışmaları sürdüreceğiz" diye konuştu. - ORDU

Kaynak: İHA

Son Dakika Emlak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Millet Bahçesi'ne 2 Bin Araçlık Otopark Müjdesi Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var
  14:33 Çevre Bakanı Özhaseki: Kale Bölgesi Yenileme Projesi için 1 milyar lirayı geçen bir bütçe var

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Niğde'deki Kale Bölgesi Yenileme ve Koruma Projesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, şu ana kadar çok da büyük bir para harcandığını ve toplamda 1 milyar lirayı geçen bir projeleri olduğunu belirtti. Özhaseki, bölgenin turizm destinasyon merkezi olacağını ve çalışmaların iyi bir noktaya geldiğini ifade etti.

 • Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış
  13:10 Türkiye'de Yabancılara Konut Satışında Düşüş, Yurtdışı Alımlarında Artış

  Emlak uzmanı Özkan Aydemir, Türkiye'de 2023 yılında yabancılara yapılan konut satışında yüzde 50 düşüş olduğunu belirtirken, yurtdışı alımlarının ise yüzde 163,7 arttığını ifade etti. Aydemir, büyük şehirlerdeki konut fiyatlarının artış hızının yatırımcıları yurt dışına yönlendirdiğini ve imarlı bölgelerin çoğaltılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, vize sorunları nedeniyle vatandaşların Avrupa ülkelerinden gayrimenkul yatırımı yaptığını da vurguladı.

 • Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor
  12:09 Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Günebakan köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen konutlar ve iş yerleri için afet evlerinin yapılacağı alan ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Hatipoğlu, bölgedeki tahliye kararlarının hızlıca alındığını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtirken, afet konutlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Hak sahipliği listesinin askı süresinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların yerleştirileceğini ifade eden Hatipoğlu, toprak kaymasının durumunu da yakından takip ettiklerini vurguladı.

 • KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor
  11:41 KOAH hastası apartman sahibi sigara içmeyen kiracı arıyor

  Kütahya'da KOAH tedavisi gören apartman sahibi, sigara içmeyen kiracı arıyor. 80 yaşındaki Ahmet Ün, kiracılarının sigara içmesinden rahatsız olduğunu belirterek, yeni kiracılar için sigara yasağı maddesini kira sözleşmesine ekleyeceğini söyledi. Eşi ve kendisinin hastalıkları nedeniyle sigaradan etkilendiklerini ifade eden Ün, sigara içmeyen kiracılarla evlerini kiraya vereceklerini belirtti.

 • MyYalova Vizyon Ödülleri Töreninde Başarılı Belediye Başkanları ve Firmalara Plaket Verildi
  11:28 MyYalova Vizyon Ödülleri Töreninde Başarılı Belediye Başkanları ve Firmalara Plaket Verildi

  Yalova'da düzenlenen MyYalova Vizyon Ödülleri töreninde başarılı belediye başkanları ve firmalara plaket verildi. Törende, kent ekonomisine yön veren firmalar ve belediye başkanları çeşitli kategorilerde ödüle layık görüldü. Ayrıca, jüri özel ödülü Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili'ye verildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı
  01 Mar Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi'nde Mustafa Haşmet Caddesi üzerinde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı. Yolda asfalt dökümü ve kaldırım çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarına başlanacak.

 • Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı
  01 Mar Tokat Almus'ta Yeni Hükümet Konağı İnşaatı Başladı

  Almus ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce yıkılan Hükümet Konağı'nın inşaatına bodrum artı 3 kat olarak başlandı. İnşaatın bitirme süresi 500 gün olarak belirlendi. Almus Kaymakamı Emre Çömen, hükümet konağının yakın bir zamanda tamamlanarak halkın hizmetine açılacağını belirtti.

 • Nazilli Belediyesi Arslanlı Mahallesi'nde Yol Çalışmalarına Başladı
  01 Mar Nazilli Belediyesi Arslanlı Mahallesi'nde Yol Çalışmalarına Başladı

  Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Arslanlı Mahallesi'ndeki 6 ayrı noktada yeni yol açma, bakım, onarım ve parke taşı döşeme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında mahalle içerisinde yer alan eski toprak yollar açılarak stabilizesi gerçekleştirildi. 3020 Sokak ve çevresinde ise parke taşı döşeme faaliyetlerine başlandı.

 • Efes Selçuk'ta altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor
  01 Mar Efes Selçuk'ta altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından kentte yürütülen altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında Kubilay Caddesi'nde aydınlatma direkleri yenilendi. Tahsin Ağa Camii çevresinde yapılan düzenlemelerle de alana, kent dokusuna uygun modern bir görünüm kazandırıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Efes Selçuk, yeni bir meydan kazanacak.

 • Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Karataş Küme Evleri'nde Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Mar Adıyaman Gölbaşı Belediyesi Karataş Küme Evleri'nde Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

  Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Karataş Küme evlerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye yetkilileri, yapılan çalışmalarla Karataş küme evlerinin sağlıklı bir alt yapıya kavuşacağını belirtti.

 • Daire Başkanları Bilecik'teki Cami İnşaatlarını İnceledi
  01 Mar Daire Başkanları Bilecik'teki Cami İnşaatlarını İnceledi

  Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Hamit Albayrak ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Zeynel Abidin Akduman, Bilecik'te henüz tamamlanmayan cami inşaatlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İl Müftüsü Ali Erhun tarafından karşılanan daire başkanları, Şeyh Edebali Üniversitesi Camii ve Ertuğrulgazi Camii inşaatlarını gezerek bilgi aldılar.


Advertisement