Orman Haftası Kutlamaları Başladı - Son Dakika

Orman Haftası Kutlamaları Başladı

21.03.2012 16:32
Orman Haftası Kutlamaları Başladı, System.String[]

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve 21-27 Mart Orman Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Kutlamalar kapsamında Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz ve Orman Teşkilatı çalışanlarından oluşan heyet, ilk olarak Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulundular.

Heyet daha sonra Vali Memduh Oğuz'u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Orman Teşkilatı olarak ilde yürütülmekte olan çalışmalar hakkında Vali Oğuz'a bilgi sunan Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, yeşil Türkiye ve yeşil Isparta için teşkilat olarak var gücüyle çalışacaklarını ifade etti.

Yorulmaz konuşmasında; "İlimizde 363 bin hektar ormanlık alan mevcut olup, il yüzölçümünün % 44'nü kapsamaktadır. Bu oran Türkiye ortalamasının üzerindedir. Ormanlarımızın 215 bin hektarı verimsiz olup, iyileştirmeye muhtaç ormanlardır. Önümüzdeki yıllarda bu iyileştirmeyi gerçekleştireceğimize inanıyorum. Böylelikle toprağı erozyonla denizlere akmamış güzel bir ülke olmayı diliyorum" dedi.

Vali Oğuz; "Isparta orman bakımından şanslı bir il"

Ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti ifade eden Vali Memduh Oğuz, Isparta'nın orman bakımından şanslı illerden birisinin olduğunu ifade etti.

Vali Oğuz konuşmasında; "Isparta'da arazinin neredeyse yarıya yakın kısmını ormanlık alanlar oluşturuyor. Türkiye ortalamasının üstünde ormana sahibiz, bu bakımdan sahip olduğumuz zenginliği biliyoruz. Mevcudun korunmasıyla birlikte yeni ormanlık alanların, yeşil alanların çoğaltılması çalışmalarını hep birlikte yürütüyoruz.

Bizim aynı zamanda koruma kullanma dengesi içinde Isparta olarak bir öncülüğümüz var. Isparta son yıllarda hayvancılıkta çok büyük atılımlar yaptı, bu bağlamda süt ürünlerinde aynı oranda artışlar sağlandı. Bu bakımdan ormanlarımızı çok ciddi bir biçimde korurken, aynı zamanda rasyonel biçimde, çağdaş kriterlere uygun olarak kullanılabilecek alanların kullanılması konusunda da Isparta örnek ve öncü vilayet oluyor.

Orman teşkilatının tüm ilgililerini yaptıkları fedakar hizmetlerden dolayı tebrik ederken, aynı zamanda tarım ve hayvancılık sektörüyle yaptıkları bu mükemmel koordineli işbirliği çalışmaları dolayısıyla kutluyorum. Bu vesileyle önümüzdeki yaz döneminin kazasız, en az hasarlı ve yangınsız bir yıl olarak geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Orman Haftası Kutlamaları Başladı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Orman Haftası Kutlamaları Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil