Son Dakika Haberleri: Orman Kooperatifleri Kış Primi Uygulaması Uzatıldı

Orman Kooperatifleri Kış Primi Uygulaması Uzatıldı

2 yıl önce

AK Parti Karabük Milletvekili ve Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, orman kooperatifleri kış primi uygulamasının 15 Mayıs'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Orman Kooperatifleri Kış Primi Uygulaması Uzatıldı, System.String[]
AK Parti Karabük Milletvekili ve Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, orman kooperatifleri kış primi uygulamasının 15 Mayıs'a kadar uzatıldığını bildirdi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, orman kooperatifleri tarafından kış primi uygulamasının 30 Nisan'dan 15 Mayıs'a uzatılması için gelen yoğun talepler üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüğünü belirtti.

Bakan Eroğlu'nun ülke genelinde kış primi uygulamasının 15 gün uzatılması için Orman Genel Müdürlüğüne talimat verdiğini aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Yenice ilçemizde 34 orman kooperatifinde direkt ilgilendiren kış primi uygulaması ile ilgili Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Bey sağ olsunlar bizi kırmadılar ve uygulamanın 15 gün uzatılması için Orman Genel Müdürlüğü'ne talimatı verdiler. Yenice'de geçimini orman işçiliğinden kazanan hemşehrilerime hayırlı olsun."

Orman kooperatiflerine kış aylarında yaptıkları kesim ve orman temizliği gibi işlerde kış primi uygulamasıyla yılın diğer dönemlerine nazaran yüzde 20-25 ekstra ücretlendirme yapılıyor.
Haber Yayın Tarihi : 25.04.2018 05:33 Kaynak: AADemirtaş'tan 23 Haziran tweeti: İmamoğlu'nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz KONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: Umarız ordumuzla Türk ordusu savaşmaz