Son Dakika Haberleri: Ortaca'da çıkan orman yangınına 9 helikopterle müdahale ediliyor

Ortaca'da çıkan orman yangınına 9 helikopterle müdahale ediliyor

8 gün önce

Muğla'nın Ortaca ilçesinde çıkan yangın havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şiddetli rüzgar nedeniyle genişleyen yangına 9 helikopterle müdahale ediliyor.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde çıkan orman yangını devam ediyor. Gölbaşı Mahallesi Kocabel mevkisindeki ormanlık alanda ilk belirlemelere göre, yıldırım düşmesi sonucu yangın başladı.

Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle yayılan alevlere, havadan 4 helikopter, karadan Muğla, Antalya, Denizli ve Burdur'dan gelen çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçileriyle müdahale edildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, rüzgar nedeniyle yayılma eğilimi gösteren yangının kontrol altına alınması için ekipler yoğun çaba gösteriyor.

Sabah günün ağarmasıyla birlikte ilk etapta Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait 4 helikopter ile başlayan müdahalelere daha sonra İzmir, Denizli ve Antalya'dan 5 helikopter takviyesi daha geldi. Yangına 9 helikopter, 25 arazöz, 6 su tankeri, 6 dozer ve 150 personel havadan ve karadan müdahale ediyor.

Ortaca'da çıkan orman yangınına 9 helikopterle müdahale ediliyor
Haber Yayın Tarihi: 14.09.2019 08:25 Kaynak: AAGüreş alanından kaçan iki boğa, kadın seyirciyi ezerek hastanelik etti
Saman yüklü traktörün römorku benzin istasyonuna 200 metre kala alev aldı Mısır'da cuma eylemlerinden bu yana yaklaşık 300 kişi gözaltına alındı Rüyasında gördüğü annesi için duamatik tasarladı