Öz Taşıma İş Sendikası 7 yaşında - Son Dakika

Öz Taşıma İş Sendikası 7 yaşında

Öz Taşıma İş Sendikası 7'inci yıl kuruluş dönemi nedeniyle eğitim yardım etkinliği düzenledi.

Öz Taşıma İş Sendikası 7 yaşında, System.String[]

Öz Taşıma İş Sendikası 7'inci yıl kuruluş dönemi nedeniyle eğitim yardım etkinliği düzenledi. Öz Taşıma İş Sendika Başkanı Mustafa Toruntay, " Türkiye'nin kolunda 2'inci büyük sendikasıyız" dedi.

Öz Taşıma İş Sendikası 7'inci yıl kuruluş dönem nedeniyle eğitim yardım etkinliği düzenledi. Etkinliğe Genel Başkan Mustafa Toruntay, milletvekilleri ve sendika üyeleri katıldı. Sendikalarının 7 yılda bir çok işi başardıklarını ifade eden Toruntay, "21 kasım 2012 tarihinden bir grup inanmış işçi kardeşimizle birlikte kuruluşu gerçekleşip ve bugün 7'inci yılını tamamlayacağız. TMBB'de o kadar çok yasa çıktı ki ancak değişmeyen tek yasa vardı. Oda sendikalar kanunu 20 yıl sonra çalışanlar lehine ve sendikalar adına bir düzenleme yapıldı. Yeterli değil ama bir çok sendikanın ve örgütün önünü açma adına bir adımdı. Bununla birlikte kendini bu uğurda adamış çıktığımız bu yolda çok kısa sürede yani 2 yılda hem ülke barajını geçerek, üye arkadaşlarımıza işçilerimize toplu sözleşme yapma imkanı sağladık. Türkiye'nin kolunda 2'inci büyük sendikasıyız ve 20 bin üyemiz var. Türkiye'nin yaklaşık 40 ilinde örgütlüyüz,iş kolunda 7 yüz seksen bin çalışan var. Toplasak 150 bin çalışan sendikalı işçi var. Türkiye'de örgütlenmede zor şartlar var ki başarmak zor. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla bu 7 yılda bir çok şeyi başardık" dedi.

"Sosyal sendikacılığı uygulayan ilk sendikayız"

Sadece toplu iş sözleşmesi imzalayan sendika olmadıklarını ifade eden Toruntay, şu ifadeleri kullandı:

"Sosyal sendikacılığı uygulayan ilk sendikayız. Üyelerimizin her bir çocuğunda, bir çeyrek altın veriyoruz. Her ilde üyelerimiz ve eş çocuklarıyla piknikler organize ediyoruz. Ramazan ve Kurban bayramlarında takdim olarak şeker ve lokum veriyoruz. Bunları sizlerden aldığımız aidatlarla yapıyoruz."

Konuşma sonrasında üyelerin çocuklarına eğitim yardımı yapıldı.

7'inci yıl dönümü nedeniyle pasta kesildi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 21.11.2019 15:04 - Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Öz Taşıma İş Sendikası 7 yaşında - Son Dakika


Son Dakika

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattığı konuşulan Müge Anlı'dan cevap: Bırakmam namussuzluk olur Polisin ceza yazıp, maske verdiği kişi, 5 dakika sonra yine maskesiz yakalandı CHP'li isimden bomba iddia! Ersin Düzen'in TRT'den ne kadar para aldığını belgeyle ortaya koydu Arpa yüklü kamyonda 37 bin 500 paket kaçak sigara bulundu Ali Babacan canlı yayında hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi: Bunlar daha iyi günler Yavuz Bingöl, annesinin eski videosunu izlerken gözyaşlarına boğuldu Kendini İsa'nın yeniden vücut bulmuş hali olarak tanımlayan tarikat lideri gözaltına alındı Komşusunun karısını baştan çıkartan adamın anlattıkları Esra Erol'u çileden çıkardı: Başımıza taş yağacak