Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı… - Son Dakika

Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…

12.01.2012 12:23
Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…, System.String[]

Erzurum'un Pasinler ilçesine bağlı Demirdöven Köyü'nde ikamet eden Tosun ailesi, yıkılmaya yüz tutan evlerinde yaşam mücadelesi veriyor.

Erzurum'un Pasinler ilçesine bağlı Demirdöven Köyü'nde ikamet eden Tosun ailesi, yıkılmaya yüz tutan evlerinde yaşam mücadelesi veriyor.

Pasinler ilçesine bağlı Demirdöven Köyü'nde ikamet eden iki çocuk babası Zeki Tosun (40) maddi imkanlarının yetersizliğinden dolayı oturduğu evi yıkılmaya yüz tuttu. Sara hastası olan Zeki Tosun, köyde toplam 6 dönümlük babadan kalma arazisi olduğu, yıllık o araziden gelen bin liralık geliriyle geçimini sağlıyor.

Babasından kalma yıkık bir evde oturan Zeki Tosun, gelirinin az olmasından dolayı evin gerekli bakımını ve tadilatını yaptıramadığı için evinin fiziki durumunun iyi olmadığını, evin duvarlarında çatlakların oluştuğunu, evin içinden duvarlara bakıldığı zaman o çatlardan dışarıdaki ışıkların görüldüğünü bu soğuk havalarda o çatlar yüzünden soğuk havanın evlerinin içine kadar girdiğini ifade etti.

Hastalığından dolayı fazla da çalışamadığını, köy yerinde çalışacak bir ortamın olmamasından dolayı gelirinin sadece 6 dönümlük babadan kalma araziden sağladığını söyleyen Zeki Tosun, "Evin hali içler acısı en ufak bir depremde üzerimize uçar mı diye çocuklarla korkuyoruz. Devletimiz büyük bir devlet bu soğuk havalar da da sosyal yardımlaşmadan aldığımız kömürle ısınmaya çalışıyoruz. Ama ne yazık ki evin duvarlarından giren soğuktan dolayı da çoluk çocuk perişanız" dedi.

Tosun, yetkililerin biran önce seslerini duymasını ve bir yardım elinin uzatılmasını beklediklerini söyledi. - ERZURUM

Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…
Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…
Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…
Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…
Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı…

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pasinler'de Bir Yoksulluk Dramı… - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA'nın uydu görüntülerinde tespit edildi 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA'nın uydu görüntülerinde tespit edildi İş insanının sır intiharı! Geride bıraktığı not her şeyi çözecek 23:13 İş insanının sır intiharı! Geride bıraktığı not her şeyi çözecek Soma'da orman yangını başladı, 8 arazöz müdahale ediyor 22:41 Soma'da orman yangını başladı, 8 arazöz müdahale ediyor
Tüyler ürperten fotoğraflar! Hava kararınca Marmaris'teki yangının büyüklüğü ortaya çıktı 21:59 Tüyler ürperten fotoğraflar! Hava kararınca Marmaris'teki yangının büyüklüğü ortaya çıktı Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi 21:41 Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız 21:23 Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız
Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar 20:10 Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Yangın lüks otele sıçradı 19:30 Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Yangın lüks otele sıçradı
Advertisement