Piyanist Gülsin Onay, Paris'te Konser Verdi - Son Dakika

Piyanist Gülsin Onay, Paris'te Konser Verdi

28.09.2017 01:43
Piyanist Gülsin Onay, Paris'te Konser Verdi, System.String[]

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, Fransa'nın başkenti Paris'te konser verdi.

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, Fransa'nın başkenti Paris'te konser verdi.

Onay, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'nın ev sahipliğinde gerçekleşen konserinde, Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Ahmed Adnan Saygun, Frederic Chopin ve Ludwig van Beethoven'ın eserlerini seslendirdi.

Konsere, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, çok sayıda diplomatik temsilci ile Türk ve yabancı davetliler katıldı.

Gülsin Onay, konser sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, Paris'te sahne almaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu konserin kendisini çok etkilediğini belirten Onay, program sırasında seslendirdiği eserlerin bir bölümünü Paris'te öğrenciyken ilk defa öğrendiği ifade etti.

Onay, 12 ila 20 yaşlarında öğrencisi olduğu Paris Konservatuvarını birincilikle bitirdiğini belirterek, dinleyiciler arasında sınıf arkadaşlarının da olmasından ayrıca mutluluk duyduğunu aktardı.

Müziğin kendisine farklı bir güç verdiğini, hayatında hep müzikle iç içe olduğunu anlatan Onay, 79 ülkede konser verdiğini dile getirdi.

Büyükelçi Musa ise Paris'in büyük bir kültür merkezi olduğunu, bu kentte kültürel anlamda yaşanan gelişmelerin dünyanın diğer bölgelerini doğrudan etkilediğini kaydetti.

Fransa ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 600 yıllık geçmişi bulunduğuna değinen Musa, "Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkileri daha ileriye götürmek, olumlu unsurları ön plana çıkarmak, sorunların üzerinde sabırla ve kararlılıkla gitmek ve mümkünse sorununun olmamasını sağlamak istiyoruz, bu anlayışla çalışıyoruz. Bu çerçevede, Türkiye'nin kültürel boyutta çağdaş yüzünden de Fransız dostlarımıza bir örnek sunmak istedik." diye konuştu.

Kültür ve sanat faaliyetlerine devam edeceğini anlatan Musa, gelecek aylarda ülkenin bazı kentlerinde etkinlikler planladığını ve bu sayede Türkiye'yi daha fazla tanıtmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Piyanist Gülsin Onay, Paris'te Konser Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı KPSS sınavında yine aynı görüntüler: Sınava saatinde gelmeyen adaylar kapıda kaldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı