Son Dakika Haberleri: PKK'dan Kaçan Teröristin, Örgütteki Çocuk İstismarı İtirafları Dehşete Düşürdü

PKK'dan Kaçan Teröristin, Örgütteki Çocuk İstismarı İtirafları Dehşete Düşürdü

8 ay önce

Terör örgütü PKK'dan kaçan T.Ö. isimli terörist, yaşları 9 ile 16 arasında değişen çocukların, örgütün elebaşları için düzenlenen eğlencelerde dans etmeye, şarkı söylemeye zorlandığını ve tacizin her türlüsüne maruz kaldıklarını itiraf etti.

Terör örgütü PKK'dan kaçan T.Ö. isimli terörist, 'Gençler taburu' adını verilen ve yaşları 9 ile 16 arasında değişen çocukların, terör örgütünün elebaşları adına düzenlenen eğlencelerde dans etmeye, şarkı söylemeye ve çeşitli gösteriler yapmaya zorlandığını söyledi.

PKK'DAN KAÇAN TERÖRİST TSK'YA SIĞINDI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) son dönemde terör örgütlerine verdiği büyük darbelerden sonra örgüt çözülmeye başladı. 2 Eylül'de terör örgütünden kaçan T.Ö. adındaki terörist TSK'ya sığındı. T.Ö.'nün anlattıklarından, bölücü hainlerin çocukları iğrenç bir şekilde kullandığı ortaya çıktı.

DANS ETMEYE, ŞARKI SÖYLEMEYE ZORLANIYORLAR

T.Ö'nün sorgusunda, Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde örgütün 'gençler taburu' adını verdiği ve yaşları 9 ile 16 arasında değişen çocukların, örgütün elebaşları adına düzenlenen eğlencelerde dans etmeye, şarkı söylemeye ve çeşitli gösteriler yapmaya zorlandığı bilgisini verdi.

TACİZİN HER TÜRLÜSÜNE MARUZ KALIYORLAR

T.Ö., eşi benzeri görülmemiş bir istismara, tacizin her türlüsüne ve şiddete maruz kalan çocukların, güvenlik güçlerine teslim olmak için fırsat kolladığını ancak yakalananların infaza kadar varan cezalara çarptırıldığını söyledi.

ÇÖZÜLMELER HIZLANDI, PKK'YA KATILIMLAR CİDDİ ORANDA DÜŞTÜ

Öte yandan güvenlik kaynakları, son dönemde verilen zayiatlardan dolayı örgütteki çözülmenin hızlandığını, PKK'dan kaçışların arttığını ve katılımların çok ciddi oranda düştüğünü bildirdi.

Haber Yayın Tarihi : 22.09.2018 08:21 "Dünya Koptu" Deyip Koşan Köylüler, 40 Metre Çapındaki Obrukla Karşılaşınca Şaştılar TOKİ'nin Sosyal Konut Projesine 636 Bin 787 Kişi Başvuru Yaptı Mansur Yavaş, ABB'nin İnternet Sitesindeki Kapak Fotoğrafını da Değiştirdi