Pursaklar Belediyesinden Kovid-19'a triaj çadırı önlemi - Son Dakika

Pursaklar Belediyesinden Kovid-19'a triaj çadırı önlemi

20.11.2020 12:39
Pursaklar Belediyesinden Kovid-19'a triaj çadırı önlemi, System.String[]

Pursaklar Belediyesince, Pursaklar Devlet Hastanesinin bahçesine, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılım hızını azaltabilmek için triaj çadırı kuruldu.

Pursaklar Belediyesince, Pursaklar Devlet Hastanesinin bahçesine, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılım hızını azaltabilmek için triaj çadırı kuruldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hastanelere Kovid-19 şikayeti ile başvuran hastaları, diğer sağlık problemleri olan hastalardan izole etmek ve virüsün yayılımını önlemek için Pursaklar Devlet Hastanesinin önüne triaj çadırı kuruldu.

Bu hizmetle hastalarının sevk işlemleri yapılarak, hastane içerisindeki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

Pursaklar Belediyesi, salgın tedbirleri kapsamında hastane içinde ve dışında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, bu çadırla birlikte salgının yayılım hızını azaltmak istediklerini belirtti.

Hastanede riskli hastalara yönelik önlem alınabilmesi için sağlık alanına triaj çadırı kurduklarını anlatan Çetin, sağlık çalışanlarına desteklerini sürdüreceklerini, üzerlerindeki yükü bir nebze de olsa hafifletmek için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Pursaklar Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Akdoğan da, salgın sürecinde vermiş oldukları destekten ve yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Çetin'e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Pursaklar Belediyesinden Kovid-19'a triaj çadırı önlemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı