Esed'le birlikte Emevi Cami'ni gezen Putin, Kur'an-ı Kerim'i inceledi - Son Dakika

Esed'le birlikte Emevi Cami'ni gezen Putin, Kur'an-ı Kerim'i inceledi

15 gün önce

Suriye'nin başkenti Şam'ı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile birlikte Emevi Cami'ni ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim'i inceledi.

TürkAkım Projesi Açılış Töreni'ne katılmak üzere İstanbul'da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ziyareti öncesi dün Suriye'nin başkenti Şam'a sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

PUTİN, CAMİYE GİTTİ

Putin, Suriye'nin başkenti Şam'da Müslümanların inanışına göre Hz. İsa'nın kıyamete yakın yeryüzüne ineceği Ak Minare'nin yer aldığı Emevi Cami'ni Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile ziyaret etti.

Dünyanın en eski ve en büyük camilerinden biri olan Emevi Cami'ni ziyaret eden Putin ve Esed, 17. yüzyıldan kalma el yazması Kur'an-ı Kerim'i inceledi. Ardından Putin, Rum Ortodoks kiliselerinden Meryemiye Katedrali'ni ziyaret etti. Putin ve Esed'in görüşmesinde Suriye'nin geleceğinin ele aldığı belirtildi.

Esed'le birlikte Emevi Cami'ni gezen Putin, Kur'an-ı Kerim'i inceledi
Haber Yayın Tarihi: 08.01.2020 10:55 Kaynak: İHASon Dakika

Putin, İsrailli genç kızı "toprak" karşılığında affetti
7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı Türkiye'de de şubesi olan fast food zincirinde çalışanın kalçasını kaşıdığı anlar objektife yansıdı

Son Dakika Haberleri