Putin, Güvenlik Konseyi'nde Türkiye-Rusya zirvesini görüştü - Son Dakika

Putin, Güvenlik Konseyi'nde Türkiye-Rusya zirvesini görüştü

04.03.2020 20:22

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Moskova ziyaretini ve İdlib'deki durumu görüştü.

Kremlin Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Putin'in Rusya Güvenlik Konseyini topladığı bildirildi.

İdlib'deki durumun ele alındığı belirtilen açıklamada, "Ayrıca Rusya ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Moskova'ya gerçekleştireceği ziyarete yönelik hazırlıklar görüşüldü." bilgisi paylaşıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI DA AÇIKLAMA YAPTI

Görüşmeye ilişkin İletişim Başkanlığı'ndan da açıklama yapıldı. Açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 5 Mart 2020 tarihinde Rusya Federasyonu'na günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Moskova'da gerçekleştirilecek görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin yanısıra İdlip özelinde Suriye'deki güncel gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunulacaktır" denildi.

Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Gemlik'te 3. Uluslararası Karate Turnuvası heyecanı yaşandı Gemlik'te 3. Uluslararası Karate Turnuvası heyecanı yaşandı Aslı Aydıntaşbaş: Türkiye NATO ile uzlaşmasaydı belki de 'truva atı' olarak nitelendirilecekti Aslı Aydıntaşbaş: Türkiye NATO ile uzlaşmasaydı belki de 'truva atı' olarak nitelendirilecekti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Putin, Güvenlik Konseyi'nde Türkiye-Rusya zirvesini görüştü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement